آسیب کرونا به گردشگری بیش از دیگر بخش ها در ماسال

[ad_1]

ایسنا/گیلان فرماندار شهرستان ماسال گفت: کرونا به همه بخش‌های این شهرستان از جمله بخش گردشگری آسیب زیادی وارد کرده است.

 وحید پورحضرت در گفت و گو با ایسنا در خصوص وضعیت کرونا در شهرستان تالش گفت: اوضاع بهتر شده اما شرایط اصلا عادی نیست و مردم باید همچنان موازین بهداشتی و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه این بیماری همانند سایر شهرستانهای گیلان به بخش های مختلف، از جمله گردشگری، کشاورزی و… آسیب زده است، افزود: برخی از اصناف کم خطر از 23 فروردین ماه سال‌جاری با رعایت نکات بهداشتی فعالیت خود را آغاز کردند و اما مشاغلی چون هتل داران، مسافرخانه‌ها، آرایشگاه‌ها و… هنوز تعطیل هستند.

پورحضرت ادامه داد: اصناف این شهرستان نتوانستند به دلیل تعطیلی بازار شب عید، اجناس خود را بفروشند و با مشکلات اقتصادی مواجه شده‌اند.

وی با بیان اینکه تعطیلی بازارهای هفتگی موجب شده است که روستاییان نیز نتوانند محصولات کشاورزی، دامداری، صنایع دستی و… را به فروش برسانند، خاطرنشان کرد: هر روزه اقشار مختلف از جمله اصناف پرخطر به ما مراجعه می ‌کنند و از آسیب های اقتصادی که برآنها وارد شده گله دارند و امیدواریم در آینده نزدیک تدابیر لازم برای حمایت از این افراد اندیشیده شود.

فرماندار ماسال تصریح کرد: ماسال یکی از شهرستان گردشگرپذیر استان است و پس از برداشته شدن محدودیت های رفت و آمد در روزهای پایانی هفته گذشته ورود گردشگران را شاهد بودیم اما همچنان به شهروندان توصیه داریم، از سفرهای غیرضروری به جد پرهیز شود.

وی گفت: مردم ماسال همکاری بسیار خوبی با ما در مقابله با کرونا ویروس داشتند و خروجی این همکاری موثر موجب شد که تعداد مبتلایان به کرونا در این شهرستان کاهش یابد و لازم است همچنان در مقابله با این بمیاری از هیچ تلاشی فرو گذار نشود.

انتهای پیام    

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.