آغاز فعالیت دانشگاه ها در مقطع دکتری از پایان فروردین/۹۱ درصد دانشجویان دکتری در گیلان غیر بومی

[ad_1]

ایسنا/گیلان رئیس دانشگاه گیلان گفت: دوره دکتری در دانشگاه گیلان از پایان فروردین ماه جاری به‌صورت حضوری بازگشایی خواهد شد.

احمد رضی امروز در نشست ستاد مقابله با کرونا گیلان در تالار غدیر استانداری بازگشایی دانشگاه‌ها را مهم‌ترین بحث در حوزه آموزش عالی دانست و اظهار کرد: دوره دکتری دانشگاه گیلان از پایان فروردین ماه جاری به‌صورت حضوری بازگشایی خواهد شد.

وی تصریح کرد: این مصوبه شامل دانشگاه‌های گیلان، آزاد اسلامی و علوم پزشکی است.

رضی حضور دانشجویان خارجی بر سر کلاس‌ها، ارائه تسهیلات خوابگاهی، خدمات سلف‌سرویس و آماده نبودن جو روانی جامعه را از دغدغه‌های دانشجویان دوره دکتری برای حضور در دانشگاه ها عنوان کرد و گفت: بسیاری از دانشجویان دکتری در دانشگاه های گیلان و علوم پزشکی غیر بومی هستند و این مشکل جدی برای حضور دانشجویان در سر کلاس های درس است.

رئیس دانشگاه گیلان عقب بودن در بخش آموزش الکترونیکی در مدارس و دانشگاه‌ها را یکی از مشکلات نظام آموزشی کشور بیان و عنوان کرد: با فرصت های ایجاد شده در زمان کنونی میتوان از این مشکلات نیز به خوبی عبور کرد.

وی با بیان اینکه گندزدایی و  آلودگی‌زدایی مستمر در دانشگاه گیلان انجام می شود گفت: ۸۳ درصد دانشجویان تحصیلات تکمیلی و ۹۱ درصد دانشجویان دوره دکتری در دانشگاه های گیلان غیربومی بوده و نیازمند حضور در خوابگاه‌ها هستند.

اختصاص اعتبار ۳ میلیاردی برای مقابله با کرونا به مدارس گیلان

جهان آرا مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه حضور دانش آموزان در مدارس می تواند بدلیل تراکم بالا خطر آفرین باشد، گفت: اگر تصمیم به بازگشایی مدارس گرفته شود از مدارس کم جمعیت شروع خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: برای مقابله با کرونا بیش ار سه میلیارد تومان اعتبار از سوی وزارت آموزش و پرورش به استان اختصاص یافت که در غالب سرانه بهداشتی به مدارس داده شد.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان ادامه داد: آموزش برای دانش آموزان هم اکنون از دو طریق صداوسیما و فضای مجازی در حال انجام است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *