آغاز پروژه کمپینگ گردشگری بندرچارک/به دنبال ثبت طبیعی سواحل مکسر هستیم

[ad_1]

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان ضمن بازدید از پروژه های گردشگری و میراث فرهنگی شهرستان بندرلنگه از آغاز پروژه کمپینگ گردشگری در بندرچارک خبر داد.

رضا برومند روز گذشته(هشتم آبان ماه) در بازدید از بندرچارک، افزود: در راستای ایجاد زیر ساخت های گردشگری و فراهم نمودن ورود گردشگران مبلغ ۱۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برای ایجاد کمپینگ گردشگری بندرچارک از محل اعتبارات ملی اختصاص یافته است.

وی با اشاره به اینکه بندر چارک یکی از مناطق پرتردد برای گردشگران و به‌خصوص گردشگرانی است که قصد ورود به جزیره زیبای کیش از طریق اسکله این بندر دارند، تصریح کرد: در این کمپینگ گردشگری، آلاچیق های بزرگ و کوچک، مسیر پیاده روی، سکوی نشیمن و برج نور ایجاد می شود.

برومند در ادامه ضمن بازدید از عملیات مرمت بادگیرهای بندرکنگ اضافه کرد: برای حفظ ارزش‌های معماری سنتی، بومی و فرهنگی و احیاء بافت تاریخی بندر کنگ، مرمت ۶۴ بادگیر در شهر تاریخی بندرکنگ آغاز شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان با بیان اینکه برای مرمت بادگیرهای بندرکنگ مبلغ ۲۴ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: ساحل مکسر دارای چشم‌اندازی زیبا و منحصر به فرد است که می‌تواند در توسعه گردشگری شهرستان بندرلنگه کمک  شایانی کند.

برومند با اشاره به اینکه برای کمک به حفظ این اثر طبیعی و بکر به دنبال ثبت طبیعی آن هستیم، بیان کرد: ساحل مکسر در بندر مقام از توابع بخش شیبکوه در شهرستان بندرلنگه استان هرمزگان است. دهستان آن زمانی مقر حکومت قبیله «بنی حمّاد» بود و هنوز هم بقایایی از آثار آن دوره در این منطقه دیده می‌شود و دروازه ورودی جزیره «لاوان» نیز است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.