آمادگی نیروهای ترکیه‌ای برای تخلیه مراکز دیده‌بانی خود در حومه حلب

[ad_1]

منابع آگاه اعلام کردند که نیروهای ترکیه‌ای آمادگی‌های خود را برای عقب‌نشینی از چند مرکز دیده‌بانی وابسته به خود در حومه‌های شمالی و غربی حلب که توسط ارتش سوریه محاصره شده است، آغاز کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، منابع اعلام کردند که خودروها و کامیون‌ها صبح امروز (سه شنبه) وارد سومین ایست بازرسی ترکیه شدند که در میان دو منطقه الشیخ عقیل و قبتان الجبل به سمت جهت غربی از حومه شمالی حلب قرار دارد که به نام ایست الشیخ عقیل معروف است.

منابع گفتند که کامیون‌ها وارد این ایست شدند تا تجهیزات موجود در داخل این ایست را انتقال دهند که این مقدمه‌ای برای تخلیه کامل این ایست بازرسی است.

منابع تاکید کردند که وضعیت کنونی برای مقدمه چینی جهت عقب نشینی است و نمی‌توان در حال حاضر از آغاز عقب نشینی عملی سخن به میان آورد.

همزمان با این امر، منابع رسانه‌ای اطلاعاتی را از این امر منتشر کردند که نیروهای ترکیه‌ای شروع به تخریب ایست بازرسی خود در منطقه عندان در حومه شمالی حلب کرده‌اند تا از آن عقب نشینی کنند. اما منابع میدانی در مصاحبه با اسپوتنیک اعلام کردند که هیچ تحرک عملی را در اطراف آن در این خصوص ثبت نکرده‌اند.

ارتش سوریه در عملیات‌ نظامی خود در حومه‌های غربی و شمالی حلب توانست که چند ایست بازرسی اصلی ترکیه را تحت محاصره خود قرار دهد که مهم‌ترین آنها ایست الشیخ عقیل، جبل عندان، الهضبة الخضراء در منطقه العیس و الراشدین در غرب شهر حلب بوده است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.