اجرای طرح استحقاق‌سنجی و نسخه‌نویسی الکترونیکی در تمام شهرستان‌ها

[ad_1]

ایسنا/بوشهر مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر از اجرای طرح استحقاق سنجی و نسخه نویسی الکترونیکی در تمام شهرستانهای استان خبر داد.

پرویز رمضانی با بیان اینکه امروزه استفاده از بستر الکترونیک برای بهینه کردن فرآیندهای ارائه خدمات و دسترسی به اطلاعات امری اجتناب ناپذیر است، گفت: با توجه به پیشرفتهای این حوزه و تسهیل امور فرصت مغتنمی را برای گذار از روش های سنتی و صرفه جویی در زمان و هزینه های ارائه دهندگان و گیرندگان خدمات فراهم نموده است.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی که بیماری کووید ۱۹ تمام دنیا را درنوردیده، هم از نظر امکان ارائه برخی خدمات به صورت غیر حضوری و کاهش ترددهای غیر ضرور و هم از نظر کاهش و یا عدم استفاده از دفترچه کاغذی بیمه و اوراق و اسناد فیزیکی و جلوگیری از انتقال آلودگی های میکروبی، اهمیت و ضرورت استفاده از نسخه نویسی الکترونیکی بیش از پیش آشکار شده است که خوشبختانه مورد درخواست و تقاضای همکاران پزشک نیز بوده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر عنوان کرد: این اداره کل در راستای تحقق اهداف مندرج در قانون بودجه سال ۹۹، اعتبار سنجی دفترچه های بیمه، مشتمل بر کنترل تاریخ اعتبار، احراز هویت و کنترل هم پوشانی و با توجه به تجربه موفق اجرای نسخه نویسی الکترونیکی در سه شهرستان گناوه، دشتی و دیلم در سال گذشته، مصمم است این طرح را در دو مرحله در تمام شهرستانهای استان از اردیبهشت ماه سال جاری اجرایی نماید.

رمضانی اظهار کرد: در گام نخست که صرفاً استحقاق سنجی بیمه شده از نظر وضعیت بیمه ای و تاریخ اعتبار دفترچه است، با مراجعه بیمه شده به مطب پزشکان بخش خصوصی، پزشک با وارد کردن کد ملی بیمه شده در سامانه، از اعتبار دفترچه بیمه مطلع شده و با ثبت ویزیت یا خدمت قابل انجام در مطب، پزشک کمافی السابق دارو و خدمات را در دفترچه بیمه تجویز می نماید و دیگر نیازی به جدا نمودن نسخه از دفترچه، ثبت و تهیه لیست و ارسال در پایان ماه به صورت الکترونیکی و نسخه فیزیکی نخواهد بود.

وی افزود: در گام دوم که زمان آن بلافاصله اعلام خواهد شد، فرآیند نسخه نویسی الکترونیکی آموزش داده و اجرایی می شود و استفاده از دفترچه به طور کامل حذف خواهد شد و پس از تجویز نسخه الکترونیکی دارو و خدمات پاراکلینیک، بیمه شده می تواند خدمات مربوطه را از داروخانه ها و مراکز پاراکلینیک طرف قرارداد بدون استفاده از دفترچه دریافت نماید. لذا با توجه به اینکه اجرای این مهم، علاوه بر جلوگیری از ترددهای غیر ضرور جهت تعویض و تمدید دفترچه، پزشکان عزیز را از ارسال نسخه کاغذی و فایل الکترونیکی در پایان ماه بی نیاز می کند و در مرحله بعد با نسخه نویسی الکترونیکی امکان حذف دفترچه، رعایت اصول و قواعد بیمه ای و تجویزها به صورت الکترونیک فراهم می گردد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.