اختصاص ۸ میلیارد تومان برای تامین تجهیزات پیشگیری از شیوع کرونا توسط شهرداری مشهد

[ad_1]

ایسنا/خراسان رضوی با مصوبه امروز شورای شهر مشهد، شهرداری ۸ میلیارد تومان برای تامین تجهیزات پیشگیری از شیوع کرونا اختصاص می‌دهد

مسعود ریاضی، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد امروز ۱۵ اردیبهشت ماه، در نود و یکمین جلسه علنی شورای شهر مشهد، در جریان تصویب این لایحه به عنوان مخالف، اظهار کرد: مخالفت من از باب رقم است. از یک طرف لایحه می‌آوریم که مترو و اتوبوس باز شود، از طرف دیگر ۸ میلیارد تومان برای تامین تجهیزات در نظر گرفتید، مگر چقدر هزینه می‌شود؟ این رقم زیاد بوده، من با عدد مخالف هستم، ۶ میلیارد تومان مناسب است.

محمدحسین ودیعی، عضو شورای شهر مشهد، به عنوان موافق، عنوان کرد: رقم شهرداری در لایحه بالاتر بود، گزارش را با توجه به مصوبه قبلی گرفتیم، بخش عمده‌ای از گزارش قبلی در خصوص تجهیزات بود که در لایحه جدید به آنها نیاز نیست، بیشتر اقلام مصرفی را در نظر بگیریم، در دوره ۵۰ روزه حدودا ۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان هزینه شده بود که بخشی از این دوره هم تعطیل بود. اکنون نیاز بیشتر است، بنابراین پیشنهاد دو برابر یعنی ۸ میلیارد تومان را دادیم که این رقم برای دو ماه است.

در متن این مصوبه آمده است:

«ماده واحده- به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود، به‌ منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، مازاد بر مصوبه شماره ۵/۹۸/۲۳۵۲۰/ش مورخ ۹۸/۱۲/۶ ، نسبت به تأمین لوازم مورد نیاز در راستای انجام وظایف قانونی، از جمله تجهیزات پزشکی (شامل ماسک، محلول ضد عفونی‌کننده، محلول گندزدا برای ضد عفونی کردن وسایل حمل و نقل عمومی، محیط کار پرسنل و مراکز عمومی شهر مشهد) تا سقف مبلغ ۸۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ (هشتاد میلیارد) ریال اقدام نماید.

تبصره ۱- شهرداری مشهد مقدس مکلف است، آثار مالی ناشی از اجرای این مصوبه را در لایحه اصلاح و متمم بودجه سال ۱۳۹۹ منعکس نماید.

تبصره ۲- شهرداری مشهد مقدس مکلف است اولویت خرید کالا و تجهیزات را به تایید کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهدمقدس برساند.»

تصویب اساسنامه سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری

همچنین در این جلسه لایحه دوفوریتی اساسنامه سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری تصویب شد.

متن این مصوبه به شرح زیر است:

«ماده واحده- به استناد ماده ۵۴ قانون شهرداری و بند ۱۵ ماده ۸۰ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران با آخرین اصلاحات، همچنین در راستای اجرای ضوابط تشکیلاتی ابلاغی وزارت کشور به شماره  ۱۹۲۷۴ مورخ ۹۴/۲/۲۰ بندهای ۱ و ۲ ابلاغیه شماره ۲۱۷۷۳ مورخ ۹۷/۵/۹  وزارت کشور در خصوص تشکیلات تفصیلی شهرداری مشهد مقدس و بخشنامه‌های شماره ۲۷۳۲۵ مورخ ۹۵/۳/۹ و ۹۱۷۱۱ مورخ ۹۵/۷/۱۸ وزارت یاد شده درخصوص الگوی اساسنامه سازمان‌های وابسته به شهرداری‌های مراکز استان و اهم وظایف و مأموریت‌های سازمان‌ها، اساسنامه سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مشهد مقدس به شرح پیوست (مهر شده توسط شورای اسلامی شهر) تصویب شد.

تبصره ۱: این مصوبه، از زمان لازم‌الاجرا شدن، جایگزین مصوبات شماره ۵/۹۷/۱۰۶۵۱/ش مورخ ۹۷/۶/۲۷ و  ۵/۹۸/۱۴۹۸۵/ش مورخ ۹۸/۸/۱۴ شورای اسلامی شهر می‌گردد.

تبصره ۲: شهرداری مشهد مقدس مکلف است، به‌ منظور انطباق الگوی اساسنامه‌های پیشنهادی وزارت کشور با وضع موجود و واقعیت‌های شهر و رفع برخی مغایرت‌های قانونی اساسنامه (از قبیل اعمال محدودیت در اختیارات شوراهای اسلامی شهر، تغییر ماهیت سازمان‌ها، محدودیت در اختیارات شورای سازمان‌، تعیین اعضای کمیسیون معاملات، نحوه انجام معاملات و انتخاب حسابرسان)، نسبت به پیگیری لازم اقدام و نتایج را به صورت ماهانه به شورای اسلامی شهر منعکس نماید.»

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.