ارایه سریع راهکارهای مناسب برای جلوگیری از هجوم آب به شهر کرمان

[ad_1]

ایسنا/کرمان معاون امور عمرانی استاندار کرمان به احتمال بارندگی در روزهای آتی اشاره کرد و گفت: با توجه به این‌که از چهارشنبه‌ شب هفته جاری دوباره احتمال بارندگی به شکل رگبار در شهر کرمان وجود دارد، نیاز است تا هرچه سریعتر راهکارهای مناسب برای جلوگیری از هجوم آب به شهر کرمان ارایه و با سرعت اجرا شود.

“سیدمصطفی آیت‌الهی موسوی”  در نشست فوق‌العاده ستاد مدیریت بحران استان کرمان با موضوع بررسی وضعیت شهر کرمان ضمن تقدیر از تمام دستگاه‌های اجرایی و نظامی که در بارندگی اخیر با شهرداری کرمان همکاری کرده‌اند، بر ادام همکاری‌ها برای عبور از بحران بارندگی‌های آتی شهر کرمان تاکید کرد و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته در شهر کرمان به‌طور میانگین ۳۰ میلی‌متر بارندگی داشتیم که موجب آب‌گرفتگی معابر و برخی مشکلات دیگر در شهر کرمان شد.

وی افزود: خوشبختانه شهرداری کرمان با همکاری سایر دستگاه‌ها، بخش زیادی از آب جمع‌شده در معابر را جمع‌آوری کردند و بخشی از مشکلات مردم نیز برطرف شد.

معاون امور عمرانی استاندار کرمان به احتمال بارندگی در روزهای آتی هم اشاره کرد و گفت: با توجه به این‌که از چهارشنبه‌ شب هفته جاری دوباره احتمال بارندگی به شکل رگبار در شهر کرمان وجود دارد، نیاز است تا هرچه سریعتر راهکارهای مناسب برای جلوگیری از هجوم آب به شهر کرمان ارایه و با سرعت اجرا شود.

آیت‌الهی موسوی با تاکید بر اینکه لازم است با همکاری تمام دستگاه‌های مرتبط اجرایی و نظامی، ضمن جلوگیری از ورود سیلاب به شهر کرمان، آب‌گرفتگی معابر را نیز مدیریت کنیم خاطر نشان کرد: در این زمینه باید هر فردی هر تجربه‌ای دارد، ارایه کند تا در فرصت باقی‌مانده، این بحران مدیریت شود.

به گزارش ایسنا در این نشست مقرر شد دستگاه‌های مرتبط در خصوص حل مشکل بند خاکی ده‌ بالا با شهرداری کرمان همکاری کنند ضمن آنکه شرکت آب منطقه‌ای کرمان نیز قرار شد نسبت به بررسی، ارایه و اجرای راهکار مناسب برای پایین‌ دست سد خاکی ده‌بالا در اسرع وقت اقدامات لازم را انجام دهد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.