استعفای موسوی‌لاری ربطی به اختلاف‌های شورای عالی اصلاح‌طلبان ندارد

[ad_1]

یک عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان گفت: استعفای موسوی لاری از شورای عالی ربطی به اختلاف‌های این شورا ندارد، وی پذیرفته است که نقش مشورتی داشته باشد.

جواد امام در گفت‌وگو با ایسنا درباره استعفای موسوی لاری از شورای عالی سیاستگذاری اصلان طلبان، اظهار کرد: موسوی لاری در دوره اخیر فعالیت شورای عالی، به دلیل وضعیت جسمانی خود اشتیاقی به پذیرش مسئولیت نداشت ولی با اصرار دوستان، مسئولیت به گردنش افتاد. اینکه گفته شود استعفای وی به‌خاطر بالا گرفتن اختلاف ها در شورای عالی بوده، درست نیست.

وی با بیان اینکه در شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان نظرات متفاوتی وجود دارد، ولی این شورا برای رسیدن انسجام و وفاق در جبهه اصلاحات، به نسبت موفق عمل کرده است، خاطرنشان کرد: شورای عالی در دوره اخیر  به دلیل ردصلاحیت اصلاح طلبان و نبود چهره شاخص، تصمیم گرفت که لیست ارائه نکند و جمع بندی این شد که هر حزبی که مایل بود با هویت حزبی خود، لیست بدهد. این تصمیم به نظر من تصمیم درستی بود و با رویکرد بدنه اصلاحات تطبیق داشت اما برخی احزاب دنبال ائتلاف رفتند یعنی برخلاف تصمیم جمع عمل کردند.

این فعال سیاسی ادامه داد: موسوی لاری از چهره های تاتیرگذار در شورای عالی بود که برای رسیدن به اجماع و وفاق تلاش زیادی  می‌کرد، با این حال شورای عالی نتوانست ضعف ها و اشکالات خود را برطرف کند.

امام درباره زمان تشکیل جلسه برای بررسی استعفای موسوی لاری تصریح کرد: برگزاری جلسه بعدی شورای عالی به‌خاطر مسائل مربوط به کرونا مشخص نیست. به هر حال موسوی لاری اعلام کرده است که بخاطر وضعیت جسمانی، قادر به ادامه پذیرش مسئولیت نیست، اما پذیرفته که نقش مشورتی داشته باشد.

دبیرکل مجمع ایثارگران تاکید کرد: ما باید با محوریت احزاب دوباره جمع شویم و برای تقویت جبهه اصلاحات فکری کنیم. باید ضعف ها را برطرف کرده و از شخصیت های حقیقی که جایگاه ملی و شناخته شده ای دارند، دعوت کنیم. رویکرد ما هم باید بازگشت به مردم باشد. با همه انتقادهایی که نسبت به شورای عالی درباره لیست امید یا حمایت از دولت وجود دارد، تصمیم این شورا برای انتخابات مجلس یازدهم تصمیم درستی بود.

امام در پایان با بیان اینکه جریان رقیب هم همه مشکلات را به گردن اصلاحات انداخته است، گفت: هزینه های دولت روحانی به گردن اصلاحات افتاده است اما ما اگر در سال ۹۲ و ۹۶ از دولت حمایت نمی‌کردیم، معلوم نبود الان در شرایط بهتری بودیم.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.