استقرار یک فروند هواپیما جهت پایش جنگل‌ها و منابع طبیعی لرستان

[ad_1]

ایسنا/لرستان مدیرکل منابع طبیعی لرستان از استقرار یک فروند هواپیما جهت پایش جنگل‌ها و منابع طبیعی این استان در راستای ایجاد پایگاه هوانوردی عمومی در فرودگاه خرم‌آباد خبر داد.

شیرزاد نجفی شامگاه بیست و هشتم در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در جلسه‌ای که به‌منظور بررسی انعقاد تفاهم‌نامه همکاری هوانوردی عمومی با حضور مدیر فرودگاه خرم‌آباد در محل اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان برگزار شد هماهنگی و تمهیدات لازم در راستای چگونگی استقرار یک فروند هواپیما ۴ نفره در فرودگاه خرم‌آباد به‌منظور پایش جنگل‌ها و منابع طبیعی لرستان صورت گرفت.

وی تصریح کرد: در این راستا مقرر شد به‌منظور پایش جنگل‌های استان، حفاظت و پیشگیری از حریق، یک فروند هواپیما ۴ نفره (پایپِر) در فرودگاه خرم‌آباد مستقر شود.

مدیرکل منابع طبیعی لرستان خاطرنشان کرد: این هواپیما ۴ نفره که با حمایت‌های استاندار لرستان، مجوز ۱۰۰ ساعت پرواز بر فراز عرصه‌های ملی را اخذ کرده؛ با استقرار در فرودگاه خرم‌آباد در فصل حریق یاری‌رسان منابع طبیعی استان خواهد بود.

علی کاملی مدیر فرودگاه خرم‌آباد نیز ضمن استقبال از این طرح گفت: ایجاد پایگاه هوانوردی عمومی برای اولین بار در غرب کشور و در فرودگاه خرم‌آباد، فصل نوینی در توسعه و پیشرفت استان ایجاد خواهد کرد.

وی اظهار امیدواری کرد: سایر ادارات با اقدام مشابه بتوانند از این فرصت برای جذب گردشگران و سرمایه‌گذاران نقش بسزای خود را در شکوفایی و توسعه استان ایفا کنند.

کاملی افزود: فرودگاه خرم‌آباد با بهره‌گیری از نیروهای متخصص و دارا بودن سیستم‌های کمک ناوبری هوایی، آماده همکاری با ادارات و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در این زمینه است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.