اسدآباد پیگیر راه‌اندازی گرمخانه است

[ad_1]

ایسنا/همدان رئیس شورای اسلامی شهر اسدآباد گفت: شهر اسدآباد فاقد گرمخانه بوده که در همین راستا شهرداری پیگیر ایجاد و راه اندازی گرمخانه است.

سیدعلی موسوی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به نزدیکی فصل سرما برای راه اندازی گرمخانه شهرداری نیازمند مکان مناسب این امر هستیم که قرار است اداره آموزش و پرورش شهرستان مکان مناسبی در این راستا از طریق یکی از مدارس بلااستفاده واقع در حاشیه شهر در اختیار شهرداری برای راه اندازی گرمخانه قرار دهد.

وی با بیان اینکه با در اختیار قرار دادن مکان مناسب، شهرداری نسبت به تجهیز محل اقدام خواهد کرد، افزود: زیر نظر دادستان و با تشکیل پرونده برای افراد نیازمند به گرمخانه این افراد توسط دادستانی به شهرداری معرفی و از ۸ شب تا ۸ صبح اسکان موقت داده خواهند شد و با استفاده از ظرفیت خیرین و خیرخواهان غذای گرم و سایر خدمات نیز به آنها ارائه می شود.

موسوی با اشاره به اینکه توسعه خدمات اجتماعی و توجه به رفع مشکلات شهر از مهمترین اولویت‌هایی شهرداری شهر و اعضای شورای اسلامی شهر اسدآباد است، گفت: راه‌اندازی گرمخانه و شناسایی افراد متکدی بی‌خانمان و ارائه خدمات اجتماعی به این افراد در هر شهری از نقش مؤثری در کاهش بار مشکلات اجتماعی برخوردار خواهد بود.

وی در ادامه با بیان اینکه شهر اسدآباد دارای ۹۵۰ هکتار مساحت بوده که از این میزان مساحت طبق نقشه جامع شهر، ۱۶۸هکتار جزء بافت فرسوده نابسامان است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از ۲۰ هزار واحد مسکونی و تجاری در شهر اسدآباد وجود دارد که از این تعداد واحد ۲۰ درصد واحدها در بافت فرسوده شهر قرار دارند.

رئیس شورای شهر اسدآباد با اشاره به تخفیف ۵۰ درصدی تعرفه عوارض در بافت فرسوده شهر اسدآباد یادآور شد: توجه به بافت فرسوده از ضرورت‌های برنامه‌ریزی شهری بوده که تخفیف ۵۰ درصدی تعرفه عوارض بافت فرسوده در بازسازی و ترمیم و بازگشایی معابر این بافت ها از نقش مؤثری برخوردار خواهد بود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.