افزایش نگران کننده آمار مبتلایان به کرونا طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه در کهگیلویه و بویراحمد

[ad_1]

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته گذشته آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان‌های کهگیلویه، گچساران، باشت و لنده افزایش داشته است.

“پرویز یزدان پناه” در ویدئو کنفرانسی با حضور استاندار، فرمانداران و روسای شبکه های بهداشت و درمان استان افزود: خوشبختانه در روزهای پنجشنبه و جمعه آمار مبتلایان به حالت عادی خود رسید.
وی تصریح کرد: افزایش آمار در آن دو روز نگران کننده شده بود و علت آن عدم رعایت فاصله گذاری هوشمند توسط مردم و عادی پنداری وضعیت جامعه است، مردم باید توجه داشته باشند که فعال سازی اصناف اعلام پایان کرونا نیست.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اظهار کرد: در برهه‌ای خطرآفرین قرار داریم و ممکن است با کوچکترین بی‌دقتی پیک جدیدی ایجاد شود که خود منجر به افزایش آمار مرگ و میر و افزایش سرایت بیماری به جمعیت می شود.
یزدان پناه عنوان کرد: در آزمایشگاه ویروس شناسی استان موارد مشکوک به صورت هوشمند نمونه‌گیری شدند و توانستیم در عرض ۲۴ ساعت، افراد مثبت زیادی را شناسایی و به مراکز بهداشتی و درمانی ارجاع دهیم.
وی ادامه داد: فردی که بیماری کرونا در آن شناسایی شده یا در منزل قرنطینه یا در بیمارستان بستری است و خطر کمتری برای جامعه دارد ولی افراد سالم ناقل که علائم بالینی خاصی ندارند، برای جامعه خطرناک بوده و سرایت بیماری به دیگران را افزایش می دهند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: متاسفانه طی روزهای گذشته شاهد برگزاری مراسمات جمعی در استان بودیم و این کار سبب شد تا موارد مثبت در این مناطق افزایش یابد.
یزدان پناه بیان کرد: متاسفانه در یکی از شهرستان های استان یک بیمار در مدت زمان کوتاهی ۲۱ نفر از اعضای خانواده خود را بیمار کرده بود.
وی نسبت به حضور در تجمعات هشدار داد و گفت: همه اتفاق ها در دست مردم است زیرا همکاری مردم منجر به احقاق انتظارات ما در راستای کاهش آمار و عدم همکاری آنها منجر به گسترش بیماری و افزایش سیر صعودی آن خواهد بود.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: در وضعیتی نسبتاً پایدار هستیم، افزایش آمار طی دو روز مفهوم صعودی بیماری نیست اما خواهشمندیم مردم و اصناف به رعایت فاصله گذاری هوشمند و دستورالعمل‌های بهداشتی به جد توجه کنند.
انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.