[ad_1]

پس از خروج از رومیان و تهاجم انگلستان توسط Anglo-Saxon مردم محلی پادشاهان و warbands از بی رحمانه اراذل و اوباش جنگیدند و کشته شدن هر یک از دیگر در یک دور ثابت از خرده جنگ و تهاجم های طراحی شده برای گسترش قلمرو خود به منظور پاداش پیروان خود را با سرزمین و قدرت.

هنگامی که یک پادشاهی بود که در نهایت فتح خشن جدید کارشناسی ارشد تحمیل اراده خود در معرض جمعیت. زمانی که فاتح بود سخن پادشاه و warband آنها معمولا در آورده خود مردم و حل و فصل آنها در روستاها گاهی اوقات رانندگی کردن و یا نابودی بسیاری از مادری انگلیسی عامیانه. اما در این تپه از راه دور در مزارع گوسفند که تازه واردان نمی خواهید به حل و فصل و جایی که آن را سخت برای به دست آوردن یک پوشش از زمین و کمی وجود دارد به ارزش, سرقت, زندگی رفت به صورت عادی و عامیانه انجام شده در راه آنها همیشه به حال.

در این مناطق دور افتاده, قدیمی, انگلیسی, زبان های سلتیک آویزان برای نسل های بسیاری را به آرامی در حال مرگ را به عنوان کلمات کار برکنار شد و نژادها intermarried و تاثیر comers جدید و زبان جدید خود را گسترش حتی به این تنهایی مزارع. آن است که غیر ممکن است بدانید که چه مدت سلتیک سخنرانی ادامه داشت در این فتح مناطق اگر چه سلتیک محل-نام خوشه در اطراف ویگان به عنوان مثال و یا در اطراف لیدز در انگلیسی باستان پادشاهی Elmet نشان می دهد وجود دارد ممکن است جیب که در آن زبان برای جان سالم به در یک زمان قابل توجهی. وجود مداوم شایعه است که یک گروه از مردم جان سالم به در Fenlands تا اواسط 1700 صحبت کرد که یک فرم از ویلز به عنوان زبان اول خود را. اما کلماتی که تا به حال استفاده عملی در زندگی این کشاورزی عامیانه موفق به زنده ماندن در کلی گویش منطقه و بهترین مثال از این survivals باستان است سیستم شمارش هنوز هم در بسیاری از نقاط مرتفع انگلستان و اسکاتلند ،

اینها معمولا مناطقی که انگلیسی ها امپراطوری سلت ها آویزان در طول Anglo-Saxon و نورس تهاجم انگلستان و نشان می دهد که نسبت حداقل از جمعیت Anglo-Saxon امپراطوری بودند سلتیک بازماندگان از کسانی که باستان امپراطوری. اگر مردمان بومی کشته شده بودند و یا دور رانده و سپس این سیستم شمارش می شده اند و ژرمنی و یا نورس به جای سلتیک. مهاجمان ممکن است تغییر نام شهرک و مکان اما هر جا که مردم قدیمی جان سالم به آنها خود را حفظ سیستم شمارش.

مناطق نگران هستند اغلب از راه دور از یکدیگر هستند و به طور طبیعی تفاوت در استفاده از این سیستم اما برخی از مناطق مانند Cumbria و یورکشایر و یا Derbyshire Dales متفاوت وجود دارد سیستم شمارش در مجاورت دره ها نشان می دهد چقدر از یکدیگر جدا شده این جوامع بودند که در زمین دشوار است. این سیستم در درجه اول مورد استفاده برای شمارش گوسفند در مزارع مرتفع و دور افتاده دره. بقیه زبان ممکن است پژمرده طول زمان است این پیر راه های عملی از شمارش جان سالم به در همه زمان پرتاب آنها را.

جالب منطقه بقا است که از Lincolnshire. به طور سنتی این بود که یکی از اولین سخن پادشاهی که از لیندزی یک پادشاهی کوچک است که در نهایت تبدیل به یک دولت حائل بین Mercia و Northumbria که دائما در حال تغییر دست این همسایه قدرتمند و آن یکی از اولین مناطق به شدت حل و فصل توسط دانمارکی ها زمانی که آنها را فتح منطقه است. با توجه به دوره طولانی از سخن در این زمینه بسیار سنگین دانمارکی حل و فصل و نفوذ آن تا حدودی تعجب آور است که یک سلتیک سیستم شمارش شده جان سالم به در برد به دوران مدرن است و آن را اتحادش را تغییر بسیار کمی از کسانی که مورد استفاده در دیگر مناطق مرتفع بریتانیا.

تمام این سیستم شمارش به اشتراک گذاری اعداد خاصی اما هیچ کدام یکسان در تمام اعداد است.

برای مثال یک تا ده در Lincolnshire است:

یان قهوهای مایل به زرد Tethera, Pethera Pimp Sethera, Lethera, Hovera, Covera, Dik

در Borrowdale, Cumbria یک به ده است:

یان, Tyan, Tethera, Methera Pimp Sethera, Lethera, Hovera, Dovera, کیر

در حالی که در Swaledale یورکشایر است:

یان قهوهای مایل به زرد, افسار, Mether Pip آذر, Sezar, Akker, Conter, کیر

در Ayrshire, Scotland:

Yinty, Tinty, Tetheri, Metheri, Bamf, Leetera, Seetera, بیش, دوور, Dik

وجود شباهت های آشکار در تمام سیستم های که نشان می دهد یک مشترک زبانی ریشه اما برخی از اعداد کاملا متفاوت است. برای مثال سه در Nidderdale یورکشایر است Eddero (Bowland لنکشایر است Eddera) در حالی که در بسیاری از دیگران سه نوع در Tethera.

بیش از 25 مناطق مختلف و مناطق در شمال بریتانیا باید این باستان سیستم شمارش در استفاده مستقل از هر رایج زبان سلتی یا اخیر سلتیک و نفوذ هر کدام از آنها دارای عناصر منحصر به فرد. مکان ها و مناطق عبارتند از: Keswick, Westmorland Eskdale, میللم بالا Furness, Wasdale, Teesdale،, Borrowdales, Ayrshire, Bowland, Derbyshire, Derbyshire Dales, Weardale, تانگ, Kirkby Lonsdale, Wensleydale Lincolnshire Rathmell, Nidderdale, Wharfedale, Coniston, Eskdale, Westmorland

دوران مدرن و جنبش مردم به دور از این مناطق ممکن است به خوبی ببینید نهایی مرگ این سیستم شمارش و زبان سلتی نفوذ در این مناطق دور افتاده ممکن است در نهایت به پایان رسید و پس از چندین هزار سال است. در حال حاضر آنها هنوز هم وجود دارد و ما باید از آنها آگاه خود ریشه ها و سنت های کهن مردم است که آنها را حفظ.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.