امروز علم در خدمت ایران و ایرانی است

[ad_1]

ایسنا/چهارمحال و بختیاری نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه امروز علم در خدمت ایران و ایرانی است، گفت: امروز ماهواره به فضا پرتاب می‌شود، فضا را تسخیر می‌کند ولی برای خدمت به بشریت، برای دفاع از ارزش‌های انسانی، انواع فناوری‌ها و نوآوری‌ها را امروز دانشمندان ما دارند، این‌ها برای احیای دین خدا و زنده کردن انسان و ارزش‌های انسانی و مقابله با کفار است.

حجت‌الاسلام‎‌والمسلمین محمدعلی نکونام ۱۳ اردیبهشت در جلسه ستاد بزرگداشت مقام معلم، با تبریک این ایام به معلمان و فرهنگیان، اظهار کرد: این ایام فرصت بسیار مهمی برای ورود به یک فضای جدید با اقتضائات جدید شده که آموزش و پرورش هم از این فرصت بهره برده است.

وی افزود: در این روزها مدارس نمی‌تواند فعال باشد اما آموزش و پرورش می‌تواند فعال باشد، آموزش و پرورش می‌تواند همچنان توسط معلمان عزیز و دلسوزمان و توسط فرهنگیان و توسط دانش‌آموزان همچنان با گستردگی و جدیت رونق داشته باشد.

امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه معلمان ما در این روزها اجازه ندادند که در علم و آموزش رخوت  و سستی ایجاد شود، اظهار کرد: هرچند در استفاده کردن از این فرصت‌ها بسیار با مشکلات رو به رو هستند اما همین مقدار از همین امکانات و فرصت‌ها استفاده کردن جای تقدیر دارد.

حجت‌الاسلام نکونام با تاکید بر اینکه معلمان ما تربیت شده‌های مکتب دین و اسلام هستند، تصریح کرد: معلمان از فرهنگ دین، از قرآن و از فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت ارتزاق کرده‌اند و کسی که از قرآن و فرهنگ اهل بیت ارتزاق کند حس مسئولیت و انسان دوستی دارد.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: ما به وجود فرهنگیان عزیزمان و به وجود مجموعه تلاشگران‌مان در عرصه آموزش و پرورش می‌بالیم زیرا آموزش و تربیت، نوع دوستی، اخلاق و اخلاق محوری و تکلیف را تعطیل نکردند و می‌کوشند به هر شکل ممکن این‌ها را زنده نگه دارند.

وی با بیان اینکه امروز علم در خدمت ایران و ایرانی است، خاطرنشان کرد: امروز ماهواره به فضا پرتاب می‌شود، فضا را تسخیر می‌کند ولی برای خدمت به بشریت، برای دفاع از ارزش‌های انسانی، انواع فناوری‌ها و نوآوری‌ها را امروز دانشمندان ما دارند، انواع خلاقیت‌ها در خدمت بشریت در کشور ما دارد شکل می‌گیرد، این‌ها برای احیای دین خدا و زنده کردن انسان و ارزش‌های انسانی و مقابله با کفار است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *