امسال ۱۳ بدر را در خانه برگزار کنیم

[ad_1]

یک فعال محیط زیست با بیان اینکه با رفتن به طبیعت در روز ۱۳ بدر سلامت خود و دیگران را به خطر نیندازیم، گفت: می‌توانیم در این روز برنامه‌های جمعی برای خانواده در خانه تدارک ببینیم و حتی غذای مخصوص آن روز را بپزیم.

میترا البرزی‌منش در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه رسم و رسوم ما برای رفتن به طبیعت در فصل بهار و روز طبیعت رسم‌های بسیار خوبی هستند چراکه با بهار ،طبیعت زنده می‌شود و حضور در آن روحیه خوبی به انسان می‌بخشد، اظهار کرد: با این وجود در حال حاضر به دلیل شیوع بیماری کرونا بنابر توصیه پزشکان اصلا به صلاح نیست که بخواهیم از خانه خارج شویم و سنت‌های همیشگی را برپا داریم.

این فعال محیط زیست با تاکید بر اینکه برای حفظ سلامت خود و دیگران این روزها باید در خانه بمانیم و تنها برای موارد ضروری از خانه خارج شویم، تصریح کرد: رفتن به طبیعت می‌تواند امکان تماس ما با افراد آلوده و یا سطوح آلوده را افزایش دهد بنابراین می‌توان برای روز طبیعت و سایر روزهای باقیمانده از قرنطینه در خانه برنامه‌های جمعی تدارک دید.

البرزی‌منش ادامه داد: اگر در خانه‌ها فضایی مانند حیاط یا بالکن‌های مناسب وجود داشته باشد افراد می‌توانند ساعتی را در این فضاها به ورزش‌های جمعی بپردازند. فراموش نکنیم که ورزش‌های هوازی می‌تواند به سلامت ریه‌ کمک کند همچنین اگر فضای بازی در خانه وجود نداشته باشد می‌توان به ورزش‌هایی مانند یوگا که نیاز به فضای آزاد ندارند، پرداخت.

وی با بیان اینکه در روز ۱۳ بدر می‌توانیم غذای مخصوص همان روز را بپزیم و در خانه بازی‌های جمعی تدارک ببینیم، گفت: با مدتی قرنطینه و در خانه ماندن می‌توانیم مراقب سلامت خود و دیگران شویم.
این فعال محیط زیست در ادامه با اشاره به اینکه مدت‌هاست که ارتباطات جمعی در خانواده‌ها کمرنگ شده است، گفت: در حال حاضر فرصت خوبی است که این ارتباط را پررنگ‌تر کنیم و به صورت دسته جمعی به تماشای فیلم و یا کتاب‌خوانی بپردازیم.

البرزی منش در پایان تصریح کرد: گوش دادن به موسیقی از دیگر فعالیت‌هایی است که می‌تواند در این ایام به حفظ روحیه کمک کند از سوی دیگر به طور قطع هر کدام از ما به طور شخصی کارهای عقب افتاده‌ای داریم که در قرنطینه می‌توانیم به آن‌ها بپردازیم.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.