انتخاب لباس چقدر از عمر زنان را هدر می‌دهد؟

[ad_1]

یکی از شوخی‌های رایج با خانم‌ها که تقریبا در همه کشورهای جهان مصطلح است، زمان زیادی است که آن‌ها برای آماده شدن به منظور بیرون رفتن به خصوص اگر برای مهمانی یا جلسه مهمی باشد، اختصاص می‌دهند.

به گزارش ایسنا، «خراسان» در ادامه نوشت: یکی از گلایه‌های بعضی شوهرها هم از خانمشان، به همین موضوع ارتباط دارد. در این بین، شاید باورتان نشود اما نتایج یک پژوهش جدید نشان داده است که خانم‌ها به‌طور متوسط حدود یک سال از عمرشان را به تصمیم‌گیری درباره اینکه چه لباسی بپوشند، می‌گذرانند یا به عبارتی دیگر برای انجام این کار، هدر می‌دهند!

دردسرهای «چی بپوشم؟»

بر اساس این تحقیقات که در لندن انجام شده، هر خانم به‌طور میانگین حدود ۲۸۷ روز از عمرش را در مقابل کمد لباسش می‌گذراند در حالی‌که به این فکر می‌کند که برای مهمانی یا محل کار، دورهمی دوستانه و … چه لباسی بپوشد؟

و از این جالب‌تر این است که این تحقیقات نشان داده خانم‌ها هر روز صبح حدود ۱۵ دقیقه از وقتشان را در خصوص اینکه چه بپوشند، فکر می‌کنند آن هم در حالی که شب قبل به همین میزان درباره لباس‌هایشان فکر کرده‌اند! همچنین و در بیشتر موارد دو لباس را انتخاب می‌کنند و بعد از پرو انتخاب نهایی را انجام می‌دهند. نکته قابل توجه دیگر نتایج این پژوهش، آنجاست که خانم‌ها اگر قرار باشد شب به مهمانی بروند مدت‌زمان انتخاب لباس بیشتر و حدود ۲۰ دقیقه است و اگر قرار باشد به سفر بروند، انتخاب لباس‌ها چیزی در حدود یک ساعت زمان می‌برد اما ماجرای سفر به همین‌جا ختم نمی‌شود و با وجود برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده اما بیشتر خانم‌ها در سفر روزها حدود ۱۰ دقیقه و عصرها نیز حدود ۱۰ دقیقه درگیر انتخاب لباس خود هستند.

به همه این موارد باید حدود ۲۰ دقیقه دیگر اضافه کرد تا خانم‌ها آماده خارج‌شدن از خانه شوند. نتایج این پژوهش به طور مفصل‌تر در سایت psychologytoday.com منتشر شده است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.