انصارالله: توقف دو هفته‌ای جنگ یک بازی جدید است

[ad_1]

عضو شورای عالی سیاسی یمن آتش‌بس اعلام شده از سوی ائتلاف متجاوز عربی را یک بازی جدید خواند و خواستار آتش‌بس همه‌جانبه و توقف کامل درگیری‌ها در این کشور شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از المیادین، سلطان السامعی، عضو شورای عالی سیاسی جنبش انصارالله یمن در سخنانی درباره آتش‌بس اعلام شده از سوی ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان اظهار کرد: یمن خواستار توقف کامل و همه‌جانبه جنگ در تمامی جبهه‌ها است. ما موافق جنگ نیستیم و توقف دو هفته‌ای آن یک “بازی جدید” است.

وی افزود: ما نمی‌دانیم که آنها پس از این دو هفته برای چه چیزی آماده می‌شوند، اما ما برای هر اتفاقی آماده هستیم.

السامعی ادامه داد: توقف درگیری‌ها به مدت دو هفته به این معنا است که آنها (ائتلاف متجاوز) قصد جدی برای متوقف کردن تجاوز علیه یمن ندارند یا اینکه آمریکایی‌ها به آنها دستور برقراری آتش‌بس پایدار را نداده‌اند.

این مقام یمنی در ادامه ضمن هشدار نسبت به ادامه حملات هوایی ائتلاف سعودی به مناطق مختلف یمن، عنوان کرد: ما معتقدیم که جنگ همچنان ادامه خواهد داشت و ما برای این جنگ آماده‌ایم و امروز قدرتمندتر از گذشته هستیم. اگر آنها خواستار صلح باشند، ما موافق با صلح هستیم اما اگر به گمراهی‌شان ادامه دهند ما قادر به دفاع از کشور، استقلال، کودکان و زنان‌مان هستیم.

وی ادامه داد: کشورهای متجاوز سناریوی سال ۲۰۱۶ را تکرار می‌کنند؛ زمانی که ابتکار عمل توقف جنگ را مطرح کردند اما هیچ بندی از آن اجرایی نشد.

در همین حال، محمد علی الحوثی، رهبر برجسته انصارالله یمن و عضو شورای عالی سیاسی این کشور نیز درباره آتش‌بس اعلام شده از سوی ائتلاف متجاوز عربی تأکید کرد: طرح آتش بس دو هفته‌ای مطرح شده از سوی ریاض یک مانور سیاسی است.

وی افزود: توقف جنگ با دو هفته آتش‌بس میسر نمی‌شود. حملات هوایی خود را متوقف کنید و به محاصره پایان دهید، چراکه یمنی‌ها با سرطان و بیماری می‌میرند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.