انهدام بزرگترین محموله مواد مخدر در جنوب شرق /کشف بیش از 7 تن مواد مخدر در سیستان وبلوچستان

[ad_1]

ایسنا/سیستان و بلوچستان فرمانده انتظامی سیستان وبلوچستان از کشف ۷ تن و ۴۹۱ کیلو مواد مخدردر درگیری مسلحانه پلیس با ۲ تیم حرفه ای قاچاق مواد افیونی خبر داد.

به گزارش ایسنا سردار احمد طاهری اظهارکرد: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان های سراوان و زاهدان با پشتیبانی فنی و اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، ۲ تیم از اعضای یک باند مسلح و سازمان یافته قاچاق مواد افیونی را که قصد انتقال ۲ محموله بزرگ مواد مخدر از شهرستان های مذکور به مرکز کشور را داشتند، شناسایی کردند.

وی گفت: در این رابطه مأموران انتظامی شهرستان زاهدان در قالب چند تیم عملیاتی با رصد منطقه و انجام یک سری اقدامات تخصصی، یک تیم از اعضای این باند قاچاق را که با ۲ دستگاه وانت تویوتا، در حال جابه جایی محموله مواد مخدر در مسیر “جون آباد” به سمت” کورین” بودند، شناسایی و به آنها دستور ایست دادند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان بیان داشت: سوداگران مرگ که خود را در محاصره پلیس دیدند با تیراندازی به سمت مأموران قصد فرار از محل را داشتند که بر اثر آتش پرحجم تکاوران پلیس، عرصه را برخود تنگ دیدند و با رها کردن خودروها به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: طی این عملیات ضمن به هلاکت رسیدن یک سوداگر مرگ و دستگیری ۴ قاچاقچی، در بازرسی از خودروهای توقیف شده یک تن  و ۸۹۱ کیلو و ۸۰۰ گرم تریاک به همراه ۲ اسلحه کلاش، ۴ تیغه خشاب و ۷۴ عدد فشنگ جنگی کشف شد.

سردار طاهری ادامه داد: در ادامه این عملیات، مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر سراوان نیز با پشتیبانی اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، یک تیم دیگر از اعضای این باند حرفه ای قاچاق مواد افیونی را که به وسیله ۲ دستگاه خودروی وانت تویوتا در مناطق کوهستانی و صعب العبور “آب انار” این شهرستان در حال انتقال مقادیر قابل توجهی مواد افیونی بودند، شناسایی و تحت نظر قرار دادند.

وی بیان کرد: سوداگران مرگ با ورود به منطقه کمین پلیس به سمت مأموران انتظامی تیراندازی و پس از ۳ ساعت درگیری شدید، با به آتش کشیدن خودروهای حامل مواد و استفاده از تاریکی شب به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان افزود: در این عملیات، جان برکفان پلیس مبارزه با مواد مخدر در بازرسی از خودروهای توقیفی ۵ تن و ۶۰۰ کیلو تریاک و تریاک سوخته شامل ۳ تن و ۱۳۴ کیلو و ۴۰۰گرم تریاک و ۲ تن و ۴۶۵ کیلو و ۶۰۰ گرم تریاک سوخته کشف کردند.

سردار طاهری با بیان اینکه در نتیجه انهدام هر ۲ تیم این باند سازمان یافته، در مجموع ۷ تن و ۴۹۱ کیلو و  ۸۰۰ گرم تریاک و تریاک سوخته کشف شده است، گفت: نیروی انتظامی با تمام توان در گلوگاه ها و ورودی های قاچاق مواد مخدر استان حضور فعال دارد و در راه مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.