اهانت مسؤولان ریاض به قبور شهدای العوامیه

[ad_1]

نیروهای دستگاه‌های امنیتی عربستان همانند سارقان در تاریکی شب به سراغ آرامگاه شهدای العوامیه رفته و ضریح این قبور را تخریب کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت العهد، این مسؤولان عربستانی با استفاده از پایبندی ساکنان العوامیه به قرنطینه خانگی به دلیل شیوع ویروس کرونا، به سراغ مقبره شهدای جنبش مسالمت‌آمیز العوامیه رفته و یک بار دیگر کینه کور و ناتمام خود را نسبت به ساکنان این منطقه نشان داده و دستور تخریب ضریح‌های این قبور را به نیروهای خود دادند.

برخی منابع محلی در القطیف در گفت‌وگو با العهد اظهار کردند: روز چهارشنبه یکم شعبان برابر ۲۵ مارس ۲۰۲۰ جمعیت خیریه العوامیه مقبره این شهرک را به دلیل شیوع کرونا تا اطلاع ثانوی تعطیل اعلام کرد اما مسؤولان با سوءاستفاده از نبود مردم در خیابان‌ها که از هشتم مارس به دلیل اجرای طرح ممنوعیت رفت‌وآمد در این استان ایجاد شده بود، تصمیم گرفتند شبانه با کمک تجهیزات و همدستان خود طرح تخریب قبور شهدا را اجرا کنند.

بر اساس اطلاعات موجود، در این مقبره ۲۲ قبر متعلق به شهدای جنبش مردمی القطیف قرار دارند، این در حالی است که اجساد ۴۹ شهید دیگر که ترور و یا اعدام شدند، هنوز در اختیار مسؤولان بوده و تحویل داده نشده‌اند.

منابع یاد شده این جنایت جدید مسؤولان ریاض در اهانت به مقبره شهدای العوامیه را در ارتباط با نحوه برخورد آنها با ساکنان القطیف دانستند که حدود یک ماه قبل از سفر عتبات مقدسه در ایران بازگشته بودند و ریاض آنها را مسؤول شیوع کرونا در عربستان دانست.

مسؤولان ریاض همواره در حق ساکنان شرق این کشور ظلم کرده و به آنها تهمت زده و آنها را بازداشت، زندانی، شکنجه و اعدام می‌کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.