اولین گام برای شروع آموزش مجازی

[ad_1]

چگونه آموزشگاه، مدرسه یا دانشگاه خود را به یک آموزشگاه مجازی، مدرسه مجازی یا دانشگاه مجازی تبدیل کنیم. این شاید سوال بسیاری از مدیران مدارس، دانشگاه یا آموزشگاه‌های آزاد باشد.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام بیان نو، برای شروع نیاز به آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم از جمله سامانه آموزش مجازی می‌باشد. ما در این متن می‌خواهیم  شما را راهنمایی کنیم تا با حداقل هزینه و حداکثر سرعت بتوانید کلاسهایتان را به صورت آنلاین برگزار کنید.

امکانات لازم برای یک وب سایت آموزشی

راه‌اندازی یک وب سایت کاملا موضع فنی هست و شامل بسیاری مسائل تخصصی و فنی هست.

در قدم اول شما باید یک دامنه داشته باشید. یک دامنه نقش آدرس آموزشگاه حضوری شما را دارد و با داشتن این آدرس فراگیران شما می‌توانند به دوره‌های آموزش مجازی شما دسترسی داشته باشند. در اینجا سوالات فنی مطرح می‌شود که

·  آیا دامنه .ir مناسب هست یا .com؟

· دامنه من چه اسمی باشد؟

· خود دامنه چه تاثیری در سئو سایت دارد؟

و بسیاری موارد دیگر که بررسی آنها جایش در این متن نیست. فقط به این نکته اکتفا شود که وقتی به یک تیم فنی درخواست راه‌اندازی وب سایت می‌دهید این سوالات را باید بپرسید. فرقی نمی‌کند وب سایت شما آموزشی باشد یا تجاری یا هر چیز دیگری.

در قدم دوم برای اینکه شما بتوانید وب سایت خود را نمایش دهید و فایل‌های آموزشی را در آن بارگذاری کنید نیاز به یک فضای میزبانی به اسم هاست دارید. هاست‌ها به صورت ماهیانه یا سالیانه در اختیار شما قرار می‌گیرند مگر آن که شما تصمیم داشته باشید برای وب سایت خود یک سرور اختصاصی تهیه کنید که مطمئنا با توجه به هزینه‌های بسیار بالای تهیه و پشتیبانی آن در شروع کار قابل توجیه نیست و برای کسب و کارهای بسیار بزرگ شاید تهیه آنها ارزش مالی داشته باشد.

در اینجا نیز سوالاتی می‌توان مطرح کرد از جمله اینکه:

· هاست فضای میزبانی شما در ایران باشد بهتر هست یا خارج از کشور؟

· تنظیمات dnsها به چه صورت انجام می‌شود؟

· تنظیمات فنی شامل چه چیزهایی باشد ؟

و موارد دیگر.

در نهایت بعد از کلی بررسی و تحقیق در مورد دو گام بالا حالا شما باید با یک شرکت برنامه‌نویسی وارد فاز قرارداد شوید و نیازهای خود را جهت طراحی یک وب سایت آموزشی متناسب با ساختارهای فرایندی آموزش مجازی طراحی کند.

ممکن است با توجه به عدم آگاهی نسبت به فرایندهای آموزش مجازی، وب سایت طراحی شده نتواند بعد از کلی وقت و انرژی و هزینه‌ای که صرف شده است نیازهای ما را رفع کند.

اما چطور می‌توانیم این مشکلات را حل کنیم و بدون انجام فعالیت‌های فنی که در آن شاید تخصص کافی نداریم بتوانیم آموزشگاه مجازی خود را راه‌اندازی کنیم؟

راهکار مناسب برای راه‌اندازی آموزشگاه مجازی اختصاصی 

بهترین کار و به صرفه‌ترین راه این هست که موارد فنی را به افراد فنی مورد اعتماد خود بسپارید و آنها به جای شما این موارد را نظارت کنند.

مطمئنا آن چیزی که خیلی باید برای شما مدیران کسب و کار مهم باشد، تولید محتواهای آموزشی برای وب سایت‌تان هست و آن چیزی که شما باید به عنوان یک مدیر به آن نظارت داشته باشید محتوای وب سایتتان هست.

معمولا محتوای وب سایت شما را یک همکار یا نیروی خارجی با دیدگاه و نظری که شما به عنوان مالک کسب و کار دارید، نمی‌تواند شرح و بسط بدهد و به همین خاطر همیشه پیشنهاد می‌شود که مالک کسب و کار باید نظارت کاملی روی محتواهای وب سایت خود داشته باشد.

در مقاله زیر امکانات لازم یک سامانه آموزش مجازی بیان شده است:

در اینجا گروه آموزش مجازی بیان نو را خدمت شما معرفی می‌کنیم که در زمینه آموزش مجازی، محصولات و خدمات آن فعالیت می‌کنند که سه محصول اساسی در این حوزه ارائه کرده‌اند. از جمله نرم‌افزار تولید محتواهای تعاملی، سامانه آموزش مجازی و کلاس آنلاین.

سامانه‌های آموزش مجازی زیادی وجود دارد که خدمات یکسانی را می‌توانند به شما عرضه کنند اما در این بین یک سامانه آموزش مجازی با روش جدید وجود دارد به نام سامانه آموزش مجازی بیان نو که توسط گروه بیان نو از شرکت‌های دانش‌بنیان واقع در پارک علم و فناوری خراسان پیاده‌سازی شده است.

در این مدل شما می‌توانید بدون آن که خود را درگیر مسائل فنی کنید و به سوالاتی که در قدم اول و دوم مطرح کردیم از امکانات یک سامانه آموزش مجازی بهره‌مند بشید.

امکاناتی مثل: تعریف دوره‌ها و جلسه‌بندی آنها براساس ساختار سرفصل مطالب، تالار گفتگو جهت ارتباط بین فراگیران و مدرسین، آزمون آنلاین، امکان ساخت کلاس آنلاین، ساخت تمرین و دوره‌های پروژه محور و موارد دیگر که باعث افزایش بهره‌وری دوره‌های آموزشی می‌شود.

در این سامانه همچنین می‌توانید به عنوان یک مدیر آموزشی از امکانات گزارش‌گیری متنوعی استفاده کنید و بر اساس داده‌های بدست آمده از رفتار فراگیران در حین آموزش تحلیل‌های درستی برای دوره‌های آتی داشته باشید.

شما برای راه‌اندازی حتی یک وب سایت معمولی نیاز دارید تا در قدم دوم بعد از تهیه هاست و زیر ساخت‌ها یک قالب گرافیکی تهیه کنید که در این سامانه برای شما تم‌های گرافیکی به موضوع آموزشی به صورت رایگان آماده شده است و تنها کافی هست با امکاناتی که در اختیار شما قرار داده می‌شود آن را متناسب با سلیقه خود شخصی‌سازی کنید.

در نهایت تمامی این امکانات روی دامنه شما و با برند تجاری شما راه‌اندازی خواهد شد اما در پشت صحنه همیشه یک تیم فنی قوی شما را همراهی خواهند کرد.

انتهای رپرتاژ آگهی

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.