بارش شدید باران در گیلان و مازندران

[ad_1]

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به بارش باران در برخی مناطق کشور طی امروز و فردا (۳۰ مهر و ۱ آبان) گفت: شدت بارش‌ها در دو استان گیلان و مازندران است.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز (۳۰ مهر) سامانه بارشی در شمال آذربایجان شرقی، سواحل دریای خزر و خراسان شمالی فعال است و سبب ابرناکی، بارش باران، وزش باد و گاهی رعد و برق خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه شدت بارش طی امروز (۳۰ مهرماه) در استان گیلان و مازندران است، گفت: فردا (۱ آبان) نیز بارش باران در سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی دور از انتظار نیست همچنین طی روز جمعه (۲ آبان) فعالیت سامانه بارشی محدود به استان خراسان شمالی و شمال شمال خراسان رضوی می‌شود.

ضیاییان با بیان اینکه از امروز تا جمعه (۳۰ مهر تا ۲ آبان) در سواحل دریای خزر، اردبیل و شمال شرق کشور دمای هوا بین ۶ تا ۹ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد، گفت: کاهش دما در شرق کشور، بخش‌هایی از جنوب شرق، دامنه‌های جنوبی البرز و مرکز حدود ۴ تا ۶ درجه سانتیگراد خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه با اشاره به اینکه دریای خزر از امروز تا بعد ازظهر فردا مواج است، گفت: از فردا تا دوشنبه هفته آینده (۵ آبان) در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار خواهیم داشت که سبب افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت می‌شود.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱ آبان) صاف در بعضی ساعات همراه با غبار محلی با حداقل دمای ۱۳ و حداکثر دمای ۲۳ درجه سانتیگراد و روز جمعه (۲ آبان) نیز صاف و در بعضی ساعات همراه با غبار محلی با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۲۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.