بازدید سفیر ایران از بندر «السویق» عمان

[ad_1]

علی نجفی، سفیر ایران در مسقط از قسمت های مختلف بندر تجاری« السویق» عمان بازدید بعمل آورد و از نزدیک در جریان روند حمل و نقل کالا میان بنادر ایران و عمان قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، «احمد العبری» مدیر شرکت مدیریت و بهره‌برداری بنادر عمان موسوم به «المرافی» در این بازدید، گزارشی از فعالیت و امکانات این بندر ارائه کرد.

وی تلاش برای افزایش مبادلات تجاری دو کشور را حائز اهمیت برشمرد و تصریح کرد که خطوط جدید کشتیرانی میان بنادر دو کشور، در شرایط سخت شیوع کرونا افتتاح شد و کمک خوبی به تامین مایحتاج ضروری مردم نمود.

در این بازدید که تعدادی از فعالین اقتصادی و نمایندگان شرکت‌های حمل‌ونقل کشورمان نیز حضور داشتند، سفیر جمهوری اسلامی ایران ضمن اشاره به ظرفیت‌های موجود برای توسعه همکاری اقتصادی ایران و عمان، حمایت موثر از فعالیت بخش خصوصی دو کشور را مورد تاکید قرار داد و در این راستا تقویت امکانات و زیرساخت‌های بنادر دو کشور را مهم برشمرد.

 براساس این گزارش، بندر سویق در ۱۳۰ کیلومتری مسقط پایتخت عمان قرار دارد. این بندر تا ۵ سال گذشته بندری صرفاَ صیادی بود اما در حال حاضر بندری دو منظوره و دارای کاربری تجاری نیز هست.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.