باشگاه‌ها تعطیل هستند ولی ورزش نباید تعطیل شود

[ad_1]

ایسنا/خراسان رضوی قهرمان آسیایی کشتی بزرگسالان گفت: افراد اگر به سلامتی جسم و روح خود اهمیت می‌دهند، باید ورزش کنند؛ اگر چه باشگاه‌ها و فضاهای ورزشی تعطیل هستند ولی ورزش و تمرین نباید تعطیل شود و حتی در دوران خانه‌نشینی نیز می‌توان برای سلامت خود ورزش کرد.

حبیب ترابی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: یک ورزشکار حرفه‌ای از امکانات موجود برای تمرین استفاده می‌کند و همچنین افراد می‌توانند از هر مکان و هر ابزاری برای سلامت جسم خود بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به ورزش در این دوران خانه‌نشینی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی اجباری باشگاه‌ها و فضاهای ورزشی، نباید ورزش و تمرین تعطیل شود؛ در این میان اگر افراد برای حفظ سلامتی ورزش می‌کنند باید از فضای منزل برای این کار بهره‌‍مند شوند و ورزشکاران حرفه‌ای از فرصت فضای مجازی برای ارتباط با مربیان خود غافل نشوند.

این کشتی‌گیر بیان کرد: هر ورزشکار حرفه‌ای اگر برای مدتی طولانی تمرین نکند، فرم بدنی خود را از دست خواهد داد از این رو از ابزار موجود و در دسترس برای تهیه وسایلی مانند بارفیکس، پلکان قدرت و… استفاده کردم و هر روز تمرینات خود را به این وسیله انجام می‌دهم.

ترابی خطاب به جوانان و ورزشکاران گفت: کسی که بخواهد از موقعیت‌های خود استفاده کند، به دنبال فرصت است و می‌تواند از هر مکان و ابزاری برای پیشبرد اهدافش بهره‌مند شود، دوران قرنطینه خانگی شاید بسیاری از فعالیت‌ها را محدود کند، اما هنر آن است که از محدودیت‌ها فرصت بسازیم.

ترابی بیان کرد: در مدت قرنطینه خانگی به دلیل علاقه‌ای که به درختکاری داشتم از فضای باغ شخصی نیز استفاده می‌کنم و تمامی درختان آن را هرس نمودم، علاوه‌بر ورزش رسیدگی به گیاهان نیز از دیگر اموری است که در این دوران بیشتر انجام می‌دهم.

حبیب ترابی، 30 ساله و دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت ورزشی است؛ این ورزشکار تایبادی با کسب چند مدال آسیایی و کشوری توانسته یکی از نام آوران  کشتی استان باشد. وی سال ۲۰۱۵ همراه تیم ملی کشتی آسیایی مقام اول، سال ۲۰۱۷ در مسابقات آسیایی ترکمنستان مقام سوم و سال ۲۰۱۹ در مسابقات جهانی قزاق کورس مقام چهارم را از آن خود کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *