بایدن سکوتش را شکست و اتهام "تعرض جنسی" را رد کرد

[ad_1]

جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری آمریکا با قاطعیت هرگونه اتهام آزار و اذیت جنسی یک دستیار سابقش را رد کرد و گفت حادثه “ادعایی” مربوط به ۲۷ سال پیش “هرگز اتفاق نیفتاده است.”

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این معاون رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا به سکوت یک ماهه خود در رابطه با ادعاهای به شدت مخربی که از یک سال پیش که او وارد رقابت انتخاباتی برای ۲۰۲۰ شد وجود داشت، پایان داد.

جمهوری‌خواهان آمریکا تلاش دارند تا از این اتهامات به نفع دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در انتخابات ماه نوامبر استفاده کنند.

بایدن با اشاره به اتهام‌زنی «تارا رید» کارمند سابقش در دفتر سنای او در مصاحبه با ام‌اس‌ان‌بی‌سی تاکید کرد: آن‌ها صحت ندارند. این هرگز اتفاق نیفتاده است.  

کمپین نامزدی این دموکرات برای انتخابات آمریکا همواره این اتهامات را با قاطعیت رد می‌کرد، اما بایدن هرگز خودش شخصا به این مساله اشاره‌ای نکرده بود. تارا رید می‌گوید هنگامی که بایدن سناتور بود، او را در حاشیه یک روز کاری، در خلوت به طور جدی آزار داده است.

بایدن همچنین خواستار بررسی با دقت آرشیو مجلس سنا شد. این درخواست بایدن پاسخی است به ادعای خانم رید که مدعی است در همان زمان به یکی از کمیته‌های اخلاقی کنگره مراجعه کرده و در آنجا شکایت خود از بایدن و موضوع آزار جنسی را به ثبت رسانده است. اما تاکنون تلاش رسانه‌های آمریکا از جمله نیویورک‌ تایمز برای پیدا کردن اسناد این شکایت ادعایی تاکنون به جایی نرسیده است.

خانم رید مدعی است که مدارک بیش از ۳ دهه حضور بایدن در مجلس سنا همگی در آرشیو موجود است و موضوع شکایت او از بایدن هم باید میان آن‌ها باشد. آرشیو مربوط به ۳۶ سال سابقه جو بایدن در کنگره در دانشگاه ایالت دلاوِر نگه‌داری می‌شود و این دانشگاه گفته هیچ مدرکی را تا دو سال پس از خروج بایدن از صحنه سیاسی، منتشر نخواهد کرد.

خانم رید همچنین ماه گذشته رسما با مراجعه به پلیس علیه جو بایدن شکایت کرده و او را به آزار جدی جنسی متهم کرده است.

تارا رید سی سال پیش برای جو بایدن، معاون سابق باراک اوباما کار می‌کرد. او گفته این اتفاق “تعرض جنسی” در دوره‌ای رخ داد که او به عنوان کارمند دفتر بایدن در سنا کار می‌کرد. بایدن از سال ۱۹۷۳ تا ۲۰۰۹ سناتور ایالت دلاور بود. تارا رید ٥٦ ساله از سال ١٩٩٢ تا ١٩٩٣ برای بایدن کار می‌کرد.

خانم رید روز ۹ آوریل شکایتی در اداره پلیس تنظیم کرد که در آن فقط می گوید قربانی تعرض جنسی بوده است اما از بایدن نام نمی‌برد. او در توییتی نوشت که او “فقط به دلایل امنیتی” و به دلیل آنکه از سوی بعضی مورد تهدید اینترنتی قرار گرفته این شکایت را تنظیم کرده است، چون به دلیل گذشت زمان طولانی نمی‌تواند قانونا بایدن را تحت پیگرد قرار دهد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.