برای بهبود داوری خراسان رضوی منیت‌ها را کنار بگذاریم

[ad_1]

ایسنا/خراسان رضوی داور بازنشسته خراسان رضوی گفت: اگر قرار است کاری صورت گیرد باید توسط یک مجموعه انجام شود نه شخص خاصی و در این راه منیت‌ها را باید کنار بگذاریم.

حسن اکبرنژاد در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص وضعیت داوری خراسان رضوی اظهار کرد: در حال حاضر داوری نداریم که روی آن سرمایه‌گذاری کنیم. اگر بخواهیم بگوییم در لیگ برتر داور داریم فقط خودمان را گول زده‌ایم. چه تعداد از داوران خراسانی در لیگ برتر را می‌شناسید؟ چه تعداد از آنان کارایی دارند؟

وی افزود: در درجه اول هیات فوتبال خراسان رضوی و پس از آن فدراسیون از داوران هیچ حمایتی نمی‌کنند. متاسفانه در این شهر اگر کسی بخواهد قدمی بردارد و پیشرفت کند، زیرپای او را خالی می‌کنند. زمانی که مسئول بودم، ۷ داور بین‌المللی داشتیم و شب و روز دنبال آنان می‌دویدم. داوران جواب محبت ما را با عملکرد خود در کشور و آسیا دادند.

پیشکسوت داوری خراسان تصریح کرد: باید از داوران حمایت کنیم. مجموعه هیات فوتبال خراسان رضوی به دنبال این است تا قدمی برای داوری بردارد. همین که تست داوری را در مشهد برگزار می‌کند ارزشمند است. کاری که ارزشمند است باید حمایت شود تا دوباره همانند محسن ترکی‌ها و محسن قهرمانی‌ها در خراسان پرورش دهیم. اگر منصوریان و مرجان‌زاده را هم از خراسان بگیرید دیگر کسی باقی نمی‌ماند.

اکبرنژاد خاطرنشان کرد: همه چیز باید بر اساس دانش و شهامت داوران پی‌ریزی شود. افراد زیادی همانند جواد ممتاز در سنین پایه استعدادشان نابود شد. دبیر هیات فوتبال خراسان رضوی فعالیت‌های خوبی در خصوص داوران داشته که شایسته تشکر است.ضمن اینکه باید از تجربیات پیشکسوتان به خوبی استفاده کنند.

وی گفت: تمام کشور در سال ۸۵ بسیج شده بودند که داوران خراسانی را زمین بزنند. برای‌شان وجه خوبی نداشت که تهران با آن همه عظمت ۲ داور اما خراسان ۷ داور در لیگ برتر داشته باشد. هرکاری کردند ما را زمین بزنند اما نتوانستند. در حال حاضر هیات فوتبال را از فوتبال خراسان بگیرید چه کسی می‌تواند از داوران حمایت کند؟ منیت‌ها را باید کنار بگذاریم. اگر قرار است کاری صورت گیرد باید توسط یک مجموعه انجام شود نه شخص خاصی.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.