برف و مه جاده طارم را فرا گرفت

[ad_1]

ایسنا/زنجان مسئول مرکز مدیریت راه‌های استان زنجان گفت: برف و مه جاده زنجان ــ طارم را فرا گرفته است.

محمد محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: دوربین‌های نظارت تصویری حاکی از بارش باران در همه محورهای مواصلاتی استان دارد که سطح جاده را لغزنده کرده و با توجه به پیش‌بینی هواشناسی، امروز در ارتفاعات و گردنه‌های کوهستانی بارش برف خواهیم داشت.

وی به بارش برف و لغزندگی مسیر در محور زنجان ــ طارم اشاره کرد و گفت: مه‌گرفتگی دیگر پدیده غالب در این مسیر است و به دلیل کاهش دید افقی، رانندگان در صورت ضرورت سفر، برای تردد در این محور باید از چراغ‌مه‌شکن استفاده کنند و تجهیزات زمستانی به‌همراه داشته باشند.

این مسئول در مورد عبور و مرور خودروها در محورهای مواصلاتی استان از ۲۵ اسفند تا ۹ فروردین‌ماه، عنوان کرد: ۳۰۷ هزار و ۶۶ خودرو از ورودی‌ها و ۲۹۸ هزار و ۲۳۰ خودرو از خروجی‌های استان تردد کردند که این ارقام بیش از ۶۵ درصد کاهش را نسبت به مدت مشابه پارسال نشان می‌دهد.

مسئول مرکز مدیریت راه‌های اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان ادامه داد: در روز نهم فروردین‌ماه ۱۵ هزار و ۱۸۲ خودرو وارد و ۱۵ هزار و ۲۳۸ دستگاه خودرو از استان خارج شدند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین عبور و مرور از آزادراه زنجان ــ قزوین و باند جنوبی انجام گرفته است، یادآور شد: آمار ترددها از این محور نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۷۹ درصد کاهش یافته است.

محمدی خاطرنشان کرد: سامانه‌های پلاک‌خوان در آزادراه‌های استان و محور ترانزیت زنجان ــ تاکستان و زنجان ــ میانه، حاکی از آن است که بیشترین پلاک عبوری از استان مربوط به تهران با ۴۷۰۲ مورد و ۳۷ درصد و کم‌ترین آن مربوط به کهگیلویه و بویراحمد با ۲ خودرو بوده است و پلاک زنجان با ۱۵۴۳ خودرو ۱۲ درصد ترددها را به خود اختصاص داد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.