[ad_1]

ایسنا/خراسان رضوی قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: رویکرد برنامه‌های آستان قدس رضوی با شیوع ویروس کرونا تغییر کرده و با شرایط فاصله‌گذاری اجتماعی تطابق یافته است.

بر اساس گزارش آستان نیوز، مصطفی خاکسار قهرودی صبح امروز در گفت‌وگو با رادیو سراسری زیارت؛ ضمن افتتاح برنامه‌های فرهنگی این آستان مقدس در ایام فاصله گذاری اجتماعی با عنوان «آقا سلام»؛ گفت: آستان قدس برای آغاز سال نو در شرایط عادی برنامه‌های قابل توجهی را آماده کرده بود، اما در مواجهه با شیوع ویروس کرونا تغییر رویکرد جدی در برنامه‌ها ایجاد شد و برنامه‌هایی را تنظیم کرد که با حال و هوای این روزهای مردم متناسب باشد تا آن‌ها بتوانند از سایر روش‌های ارتباطی از این برنامه‌ها استفاده کنند. 

وی ادامه داد: در ایام قرنطینه حتما باید به ایجاد فرصت برای بهره‌برداری مناسب از این شرایط توجه کرد تا سختی خانه‌نشینی به حلاوت و فرصتی برای رشد تبدیل شود، لذا همه ارگان‌ها به خصوص آستان قدس رضوی باید به سمت پذیرش و تطبیق برنامه‌های خود با این نظم جدید پیش بروند. 

خاکسار قهرودی ادامه داد: کسانی که نتوانستند به حرم مطهر رضوی تشرف پیداکنند با از بین رفتن بعد مکانی توسط این برنامه‌ها می‌توانند قلب‌های خود را نزدیک حرم بیابند و از فرصتی که در منزل هستند، به صورت بهینه استفاده کنند.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی هدف از این برنامه‌ را تقویت فضای معنوی، روحانی و عبادی در راستای تقویت اتصال و ارتباط با خداوند متعال و ائمه معصومین(ع) دانست و گفت: آنچه از طریق این برنامه اتفاق خواهد افتاد ایجاد پیوندی قلبی میان زائران و حرم مطهر و تشدید این اتصال و ارتباط است تا مسیری برای عرض ارادت و سلام عاشقان اهل بیت(ع) به امام مهربانی‌ها میسر شود.

خاکسار قهرودی افزود: تأثیرات حضرت رضا(ع) بر این مملکت مشهود است. لذا معتقدیم لحظه‌ای نباید این اتصال و ارتباط قطع بشود. مردم همیشه متوجه و متوسل به ائمه اطهار(ع) بوده و هستند، لذا برنامه «آقا سلام» بهانه‌ای‌ است برای اینکه ما به عنوان خدمت‌گذار زائران نشان بدهیم وظیفه خود را ترک نکرده‌ایم. 

وی با اشاره به اینکه اگر امروز با قلبی آکنده از غم پا در حرم می‌گذاریم و حضور زائران را نمی‌بینیم ولی مطمئن هستیم قلوب محبان اهل بیت(ع) اینجا حاضر است، تصریح کرد: اگر امروز جسم زائران اینجا نیست باز هم ما دست از خدمت رسانی در مسیر گسترش معارف اهل بیت(ع) نخواهیم کشید و مسلما بخشی از این خدمت‌رسانی در این روزهای شیوع ویروس کرونا، در قالب روش‌های نوین ارتباطی از جمله فضای مجازی و صدا و سیما است. آغاز برنامه«آقا سلام» نیز پرده دیگری از اقداماتی است که به دستور تولیت محترم آستان قدس رضوی برای تحقق این خدمت‌گذاری در حال انجام است.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه مردم ایران هر کجا که باشند زائر امام رضا(ع) هستند و ما هشتاد میلیون زائر داریم، ادامه داد: در تهیه این برنامه‌ صدا و سیما کمک اصلی را انجام داده است و در کنار این سازمان، گروه‌های فرهنگی-مذهبی مردمی نیز در این برنامه و سایر برنامه‌ها تا به امروز در کنار آستان قدس رضوی حضور داشته و دارند. امروز هم که این برنامه اجرا خواهد شد قطعا به همکاری عناصر مختلف خارج از آستان قدس رضوی نیازمندیم و از حضور همه این دوستان تشکر می‌کنیم.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.