برگزاری مسابقات مجازی؛ تدبیر هیات کونگ‌فو خوزستان در جدال با "کرونا"

[ad_1]

ایسنا/خوزستان رییس هیات کونگ فو و هنرهای رزمی خوزستان گفت: باتوجه به این که ممکن است شکست کرونا زمان بر شود، برای این که کونگ فو کاران استان از این رشته فاصله نگیرند، تصمیم گرفتیم مسابقات استانی سبک های ممای و اوسیما را به صورت مجازی برگزار کنیم.

علی امانی در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: باتوجه به این که ممکن است، شکست کرونا زمان بر شود، برای این که کونگ فو کاران استان از این رشته فاصله نگیرند و سلامتی ورزشکاران مان از نظر روحی و جسمی حفظ شود و همچنین آن ها را به ورزش در خانه تشویق کنیم، تصمیم گرفتیم مسابقات رشته های ممای و اوسیما را که در واقع اجرای فرم و تکنیک است، به صورت مجازی برگزار کنیم.

وی بیان کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، مسابقات قهرمانی استان در سبک های ممای (اجرای تکنیک) و اوسیما (اجرای هنرهای فردی نمایشی) در دو بخش آقایان و بانوان و در شش رده سنی از خردسالان تا پیشکسوتان برگزار خواهد شد. تاریخ مسابقات نیز پس از ثبت نام علاقه مندان در سایت کونگ فو استان اعلام خواهد شد.

برگزاری مسابقات مجازی در خوزستان برای اولین بار در کونگ‌فو کشور

رییس هیات کونگ فو و هنرهای رزمی خوزستان با بیان این که برگزاری این مسابقات به صورت مجازی برای اولین بار است که در این رشته، در کشور انجام می گیرد، افزود: زمان‌چچبندی اجرای فرم و هنرهای فردی و نمایشی توسط ورزشکاران مشخص می شود و پس از بارگذاری فیلم روی سایت هیات توسط شرکت کنندگان، داوران هم پس از اتمام زمان مسابقات، نفرات برتر را مشخص می کنند.

برنامه های هیات برای سال ۹۹

وی در ادامه درباره برنامه های هیات برای سال ۹۹ نیز گفت: یکی از دغدغه های ما برگزاری لیگ کونگ فو خوزستان برای اولین بار در تاریخ این رشته است و در صورتی که اداره کل ورزش و جوانان استان برای سال ۹۹، اعتبار بهتری به هیات ما بدهد، این لیگ را هم برگزار خواهیم کرد. برای بخش پایه نیز برنامه ریزی با معاون ورزش اداره کل آموزش و پرورش خوزستان داشتیم و قرار شد همکاری های لازم صورت بگیرد.

اعطای کرسی‌های مدیریتی کونگ فو خوزستان به بانوان

امانی بیان کرد: در مجموع نیز هر برنامه ای که برای بخش آقایان داشته باشیم، در بخش بانوان هم اجرا می شود. یکی از برنامه های مدنظر من، دادن کرسی های مدیریتی در سبک های مختلف این رشته و همچنین هیات های شهرستانی به بانوان است. البته در حال حاضر خانم عبادی، هم رییس سبک جنگ آوران استان و هم رییس هیات کونگ فو شهرستان هندیجان است.

درخواست از مسئولان برای توجه بیشتر به کونگ فو

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا تمام برنامه های شما در سال ۹۸ محقق شد، گفت: تمام تلاش مان را در سال ۹۸ انجام دادیم ولی یک جاهایی به دلیل نبود بودجه لازم، دست ما بسته است. تمام اعزام ها به مسابقات کشوری در هر دو بخش آقایان و بانوان را در سال گذشته انجام دادیم اما بیشتر ورزشکاران ما به مدال نرسیدند. به دلیل این که نبود بودجه مانع از برگزاری اردو شد. همچنین ما سالن اختصاصی نداریم و انتظارمان از مسئولان استان این است که تمام رشته ها را به یک چشم ببینند و از کونگ فو نیز حمایت کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.