بهره‌برداری از ۲۰۰۰ واحد مسکن محرومان تا شش ماه آینده

[ad_1]

ایسنا/زنجان مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: امیدواریم تا شش ماه آینده پروژه مسکن محرومان به بهره‌برداری برسد.

رضا خواجه‌ای ظهر امروز (۲۰ آبان‌ماه) در جمع خبرنگاران، از احداث ۲۰۰۰ واحد مسکونی محرومان در استان خبر داد و اظهار کرد: تاکنون ۱۶۵۰ متقاضی مسکن محرومان برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شدند.

وی افزود: برای ساخت هر واحد مسکونی ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد ۵ درصد و ۳۰ میلیون تومان نیز تسهیلات بلاعوض از سوی بنیاد مسکن استان و همکاری بانک‌های عامل در نظر گرفته شده است.

این مسئول با بیان اینکه برای احداث ۲۰۰۰ واحد مسکونی محرومان در استان زنجان، ۱۶۰ میلیارد تومان تسهیلات اختصاص یافته که ۶۰ میلیارد تومان آن بلاعوض است، ادامه داد: در زمینه احداث مسکن محرومان، تاکنون ۴۳۴ مورد پی‌کنی، ۴۰۱ مورد اجرای فونداسیون، ۳۰۵ مورد اجرای ستون، ۲۶۹ مورد اجرای سقف، ۲۴۵ مورد دیوارکشی صورت گرفته است. به طور کلی تاکنون روند احداث این پروژه را طبق برنامه پیش برده‌ایم و تا شش ماه آینده این پروژه به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ستان زنجان تصریح کرد: تامین مسکن محرومان و اقشار کم‌درآمد اعم از روستایی و شهری از طریق تولید و احداث واحدهای مسکونی با فراهم کردن مشارکت و همکاری مردم، خیران یا اخذ تسهیلات بانکی یکی از اهداف مهم بنیاد مسکن است و بنیاد مسکن استان با فراهم کردن زمینه‌های لازم، علاوه ‌بر کمیت بر کیفیت واحدهای مسکونی بر اساس استانداردهای لازم توجه داشته و همواره با رعایت اصول فنی و مهندسی بر افزایش کیفیت ساخت و سازها تاکید جدی دارد.

خواجه‌ای با اشاره به طرح جامع تامین مسکن خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول، یادآور شد: تفاهم‌نامه‌ای بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بنیاد مستضعفان و سازمان بهزیستی برای کمک به تامین مسکن مناسب برای خانواده‌هایی که دارای حداقل دو عضو معلول بوده، منعقد شده است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *