به دنبال دیپلماسی اقتصادی در منطقه اوراسیا هستیم

[ad_1]

ایسنا/گیلان استاندار گیلان، با اشاره به ظرفیت همسایگان شمالی و کشورهای اوراسیا، گفت: بهبود مدیریتی مرز و دیپلماسی اقتصادی جزو برنامه های ماست.

ارسلان زارع در شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی که در استانداری گیلان برگزار شد، با بیان اینکه مقام معظم رهبری و دولت جمهوری اسلامی نگاه ویژه ای به حمایت از تولید ملی دارند، اظهار کرد: حمایت از واحدهای تولیدی مهمترین مولفه توسعه و برون رفت از مشکلات اقتصادی در شرایط تحریم و فشارهای بین المللی است.

وی با تاکید بر لزوم شناسایی همه ظرفیت های استانی در حوزه رونق و جهش تولید، افزود: در فضایی آکنده از همکاری، همراهی، وفاق و همدلی می توانیم به شعار «جهش تولید» به عنوان سیاست راهبردی نظام جامه عمل بپوشانیم.

استاندار گیلان، یکی از اصلی ترین مولفه های حمایت از تولید ملی را حمایت قانونی و قضایی دانست و یادآور شد: دستگاه قضا می تواند نقش موثری در کاهش ناامنی های سرمایه گذاری ایفا کند تا ضمن امیدآفرینی برای سرمایه گذاران جهت ورود به گیلان، شاهد ارتقای شاخص های امنیت سرمایه گذاری در عرصه کسب و کار و تولید استان باشیم.

زارع، سرمایه گذاران و کارآفرینان و کلیه فعالان اقتصادی را نیازمند امنیت فکری دانست و اضافه کرد: نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی که از حمایت کامل قانون برخوردار است، بسیاری از موانع و مشکلات بر سر راه تولید را رفع می کند.

وی با بیان اینکه همه دستگاه های اجرایی و موسسات عمومی و بخش خصوصی و بانک های استان باید در استفاده از ظرفیت های قانونی اسناد بالادستی تلاش کنند، متذکر شد: اصناف و اتاق های تعاون و بازرگانی نیز می توانند از ظرفیت های قانونی بهره ببرند.

استاندار گیلان ضمن قدرداری از همکاری خوب دستگاه قضایی استان در امر حمایت از تولید، عنوان کرد: انتظار داریم همین نگاه حمایتی از فضای کسب و کار و واحدهای تولیدی و فعالان اقتصادی ادامه داشته باشد. البته بخشی از مشکلات به واسطه تعارض قوانین و بخشنامه های متناقض است که باید با همفکری مشاوران حقوقی بخش خصوصی احصا و رفع شود.

زارع، با بیان اینکه استان گیلان دارای ظرفیت های خوب سیاسی و جغرافیایی است، خاطرنشان کرد: گیلان هم مرز همسایگان شمالی و کشورهای اوراسیاست که بازار مصرف بزرگی دارند و می توانند تامین کننده کالاهای مورد نیاز وارداتی ما باشند لذا بهبود مدیریتی مرز و دیپلماسی اقتصادی جزو برنامه های ماست.

وی با اشاره به نگاه ویژه رئیس جمهور به مقوله اقتصاد در جلسات ستاد ملی مقابله با کرونا، یادآور شد: اگر به وحدت رویه در اجرای قوانین برسیم، می توانیم زمینه ارائه تسهیلات جهش تولید را فراهم کنیم.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.