به عملکرد بنیاد شهید قزوین انتقاد وارد است

[ad_1]

ایسنا/قزوین نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: عملکرد بنیاد شهید استان قزوین با انتقادات زیادی روبه‌رو است و خانواده شهدا نسبت به نقص عملکرد آن انتقاد دارند که این نقایص باید به سرعت حل شود.

فاطمه محمدبیگی در مراسم امضای تفاهم‌نامه تأمین زمین برای ساخت مسکن و ساماندهی اشتغال و کارآفرینی خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران استان قزوین که عصر سه شنبه ۲۰ آبان در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، تصریح  کرد: خانواده شهدا با مشکلات مختلفی روبه‌رو هستند یکی از اساسی‌ترین مشکل آن‌ها تأمین دارو و سطح پایین تعهدات بیمه دی است، جانبازان در تهیه دارو مشکل دارند و عملاً اکثر داروهایشان تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد.

وی افزود: تهیه ویلچر سبک، تخت و تشک مواج یکی از اصلی‌ترین نیازهایش جانبازان است اما تهیه آن مشکل است و توانایی خرید آن را ندارند و مستمری پرداختی کفاف نیازهای روزشان را نمی‌دهد.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: خانواده شهدا و جانبازان با سختی و مرارت روزگار می‌گذرانند و سطح اقتصادی پایینی دارند، این زیبنده ما نیست که در حق افرادی که برای کشور از جان‌گذشتگی کردند خوب عمل نکنیم.

وی یادآور شد: مشکل خودروی جانبازان از سال ۸۰ تاکنون حل نشده است، جانبازان قزوینی خودرو دریافت نکرده‌اند، همچنین فرزندان شهدا و جانبازان در حوزه استخدام و اشتغال به شدت مشکل دارند و برخلاف آیین‌نامه‌ها و قوانین موجود سهمیه فرزندان شهدا به خوبی در نظر گرفته نمی‌شود و در اجرا مشکل دارد.

محمدبیگی اظهار کرد: در حوزه مسکن نیز اقدامات مثبتی آغاز شده و امضا این تفاهم‌نامه را به فال نیک می‌گیریم اما باید توجه کنیم که ۱۵۰۰ واحد در نظر گرفته شده است در حالی که این تعداد کمتر از نیمی از جمعیت آن‌ها را در برمی‌گیرد و ۳۳۰۰ خانوار نیازمند مسکن هستند.

وی عنوان کرد: حق پرستاری همسران جانبازان و شهدا بعد از شهادت جانبازان  حذف می‌شود در حالی که زنان و دختران به دلیل پرستاری از جانباز دچار مشکلاتی از قبیل دیسک گردن می‌شوند و باید مستمری به آن‌ها تعلق بگیرد.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: عملکرد بنیاد شهید استان قزوین با انتقادات زیادی روبه‌رو است و خانواده شهدا نسبت به نقص عملکرد آن انتقاد دارند که این نقایص باید به سرعت حل شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *