[ad_1]

سفارت ایران در جمهوری آذربایجان به مناسبت روز قدس بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایسنا، متن این بیانیه به شرح زیر است:

اعلام روز جهانی قدس (جمعه ۲۲ مه ۲۰۲۰) توسط بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، با هدف یادآوری ظلم و ستم علیه مردم در محاصره و آواره فلسطین و طنین صدای آنها در جهان برای رهائی از ۷۰ سال ظلم و تجاوز و جنایت رژیم غاصب صهیونیستی انجام شده است.

در چهل و یکمین سال برگزاری روز جهانی قدس، قضیه فلسطین وارد مرحله حساسی از سرنوشت خود شده است. اکنون رژیم صهیونیستی با دستاویز قرار دادن طرح معامله قرن رئیس‌جمهور آمریکا، همراه با انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس، تلاش دارد تا با الحاق کرانه غربی به سرزمین‌های اشغالی اقدامات مخرب و غیرانسانی علیه ملت فلسطین را استمرار بخشد.

در روز بین المللی قدس، جمهوری اسلامی ایران همبستگی کامل خود با مبارزه آزادیخواهانه مردم فلسطین را اعلام داشته و طرح های حیله گرایانه ای مانند “معامله قرن” را که با ادعای صلح بیان می شود، رد می کند و بر اهمیت آزادی کامل فلسطین به عنوان یک مسئله محوری در جهان اسلام، و بر ضرورت مقابله با اشغالگری و توسعه طلبی رژیم صهیونیستی تاکید می نماید.

بی‌تردید ترور سردار سپهبد شهیدسلیمانی توسط نیروهای تروریستی آمریکا که رهبر حماس وی را “شهید قدس” خواند، آغازی برای پیروزی‌های بزرگتر خواهد بود و خون “شهید قدس” آزادی سرزمین‌های اشغالی و قدس را تسریع خواهد نمود.

از اولویت‌های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران همبستگی اسلامی برای حل مسئله فلسطین، قره باغ و سایر مناقشات در حوزه جهان اسلام می باشد. با توجه به جایگاه خاص رهبر انقلاب اسلامی در جهان اسلام؛ عنایت ایشان به تضییع حقوق مردم مسلمان قره باغ و ذکر آن در ردیف مساله فلسطین؛ نقش ویژه ای در توجه افکار عمومی جهان اسلام و نیز دولتهای اسلامی به مساله قره باغ داشته است دولت جمهوری اسلامی ایران؛ طی سالهای گذشته بر اساس سیاست ترسیمی مقام معظم رهبری همواره بر حمایت از تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان و حل و فصل عادلانه مناقشه قره باغ در چارچوب تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان و بر اساس مقررات بین المللی؛   تاکید نموده و همواره در سازمان‌های بین المللی از جمله سازمان همکاری های اسلامی از تمامیت ارضی آذربایجان دفاع نموده است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.