بیش از 50 درصد دانش‌آموزان خراسان جنوبی عضو شبکه شاد شدند

[ad_1]

ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: بیش از 50 درصد دانش‌آموزان دوره‌های مختلف تحصیلی در شبکه آموزش دانش آموزان(شاد) عضو شدند.

محمدعلی واقعی اظهار کرد: علاوه بر این بیش از 80 درصد معلین استان با ایجاد کانال‌های اختصاصی درسی مشغول تدریس و ارائه خدمات آموزشی و پرورشی با تولید محتوای الکترونیک، آزمون‌های عملکردی به دانش‌آموزان در ارتباطی دو سویه هستند.

به گزارش ایسنا، به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، وی با اشاره به حل مشکل اینترنت دانش‌آموزان روستایی و عشایری استان بر اساس انعقاد تفاهم نامه فی ما بین آموزش و پرورش و فناوری ارتباطات، تصریح کرد:  ایثار فرهنگیان در این ایام سند ماندگاری از خودگذشتگی معلمانی است که برای آموزش دانش آموزان این سرزمین شبانه روزی مجاهدت و تلاش می‌کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه معلمین گرانقدر و فرهیخته استان تمام سختی‌ها را به جان می‌خرند تا فرآیند تعلیم و تربیت به عنوان عامل اصلی توسعه استان پویایی خود را حفظ کند، خاطرنشان کرد: فداکاری مداوم معلمان، در روزهای سخت کرونایی بیش از پیش به چشم جامعه آمده است.

واقعی با اشاره به پشی بینی سه راهکار برای انجام طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان در دوران کرونا، اظهار کرد: در صورت اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر اتمام بحران، طرح سنجش با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و در صورت لزوم باتغییر در ساختار اجرایی و افزایش مراکز سنجش اجرا خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی ادامه داد: در صورت اعلام بحران متوسط و اجازه ستاد ملی مقابله با کرونا، شروع با تاخیر به همراه رعایت فاصله گذاری اجتماعی، افزایش تعداد پایگاه‌ها و تدوین دستور العمل‌های بهداشتی خاص پایگاه‌های سنجش در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه در صورت ادامه یافتن بحران در تابستان، طرح سنجش از طریق خود اظهاری والدین در سامانه مجازی پیگیری خواهد شد، اظهار کرد: فقط دانش آموزانی که بر اساس اعلام والدین نیاز به ارجاع داشته باشند به مراکز تخصصی ارجاع داده خواهند شد و با شروع سال تحصیلی می‌توان فرآیند طرح سنجش را برای تمامی دانش آموزان پیگیری کرد.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به اهداف طرح سنجش، یادآور شد: غلبه بر فقر آزمونی از طریق ایجاد بانک و پایگاه آزمون‌ها، شناسایی بازمانده‌ها و پوشش100 درصدی دانش‌آموزان بدو ورود به دبستان و پوشش70 درصدی پیش دبستانی‌ها از اهداف  اصلی طرح سنجش به شمار می‌رود.

انتهای پیام 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.