بیمار سالمند بویین زهرایی کرونا را شکست داد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

علی رحمانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با شیوع ویروس کرونا در استان قزوین از جمله شهرستان بویین زهرا همه کادر درمانی بسیج شده و برای درمان و نجات جان بیماران به صورت شبانه روزی تلاش می‌کنند که قدردان زحمات همه این عزیزان هستیم.

وی افزود: در این میان هنوز عده‌ای بستری هستند و تحت درمان قرار گرفته و برخی بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده و دوران نقاهت را طی می‌کنند.

فرماندار بویین زهرا تصریح کرد: معمولاً افراد سالمند و در سنین بالا مقاومت کمتری دارند و متأسفانه بیشتر فوت شدگان در سنین بالا هستند و بویژه کسانی بیماری‌های زمینه‌ای دارند در معرض تهدید بیشتر هستند.

رحمانی گفت: اخیراً یک بیمار ۹۴ ساله‌ای که به ویروس کرونا مبتلا شده بود به لطف الهی و تلاش شبانه روزی کادر درمانی بیمارستان امیرالمؤمنین بوئین زهرا بهبود یافت و به بخش منتقل شد که ما را خوشحال کرد.

وی افزود: تا کنون ۹۷ درصد از جمعیت شهرستان بوئین‌زهرا در مقابل ویروس کرونا به صورت غیرحضوری ازسوی مراقبان بهداشتی تحت پایش و غربالگری بیماری کرونا قرار گرفته‌اند.

فرماندار شهرستان بویین زهرا یادآورشد: پایش و غربالگری شهروندان با هدف شناسایی بیماران آلوده به ویروس کرونا با کمک مراکز درمانی، شبکه بهداشت و درمان و سایر نهادهای بهداشتی در سطح شهرستان انجام می‌شود.

وی از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی هم خبر داد و یادآور شد: با اجرای این طرح که در کشور و استان و نیز شهرستان بویین زهرا در حال اجراست تلاش می‌کنیم تا زنجیره انسانی انتقال ویروس قطع شود.

رحمانی در خصوص تعطیلی واحدهای صنفی غیر ضروری هم گفت: بر اساس مصوبه ستاد پیشگیری از بیماری کرونا در استان نسبت به تعطیلی واحدهای صنفی غیر ضروری اقدام شده تا از شیوع ویروس جلوگیری شود.

وی از همراهی مردم شهرستان بویین زهرا در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی تشکر کرد و گفت: امیدواریم با تداوم همکاری شهروندان می‌توانیم از این بحران عبور کنیم.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.