تاخت‌وتاز کرونا در کبودراهنگ - ایسنا

[ad_1]

ایسنا/همدان به کارگیری توان بسیج مردمی، خلاقیت نخبگان، جوانان، بانوان، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان در شهرستان کبودراهنگ برای اجرای طرح ضربتی پیشگیری از کرونا کلید خورد.

مردم شهرستان کبودراهنگ همچنان قربانی مجالس عروسی و دورهمی های خانوادگی در شرایط فوق حاد شیوع کروناویروس به سرمی برند. کبودراهنگ هم به ۸۹ شهرستان با شرایط فوق حاد پیوسته و محدودیت‌های شدید کرونایی در این شهرستان اعمال می‌شود.

مدیران شهرستان و اعضای ستاد کرونای شهرستان کبودراهنگ از مردم خواسته اند علاوه بر رعایت پروتکل های بهداشتی موارد تجمع های مجالس عزا و عروسی را به اطلاع مسؤلان شهرستان برسانند و برای پیشگیری از شیوع کرونا از برگزاری اینگونه مراسم ها خودداری کنند چراکه با مشاهده هر گونه تجمع مسببان مجالس مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

این روزها به علت تاخت‌وتاز کروناویروس در کبودراهنگ، ستاد کرونای این شهرستان اخطارهای جدی داده و معاون برنامه‌ریزی و عمرانی فرمانداری شهرستان کبودراهنگ در این باره به خبرنگار ایسنا گفت: در هفته‌های گذشته ۴۳ شهرستان در شرایط فوق حاد کرونایی قرار داشتند که ۴۶ شهرستان جدید به آن افزوده شد و متأسفانه کبودراهنگ نیز جزء این ۸۹ شهرستان کشور است و در شرایط فوق حاد پرخطر کرونایی قرار گرفته است بنابراین باید حساسیت‌ها بیشتر شود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، مانع شیوع بیشتر این ویروس شویم.

فرهاد جهانیان ادامه داد: از روز چهارشنبه ۱۴ آبان به مدت ۱۰ روز اعمال محدودیت‌های شدید کرونایی در شهرستان کبودراهنگ آغاز شده و در صورت تشدید شیوع بیماری کرونا این محدودیت ها تمدید می شود.

وی افزود: تصمیم بر این است با به کارگیری ظرفیت‌های پیشین و جدید یک قرارگاه عملیاتی برای اجرایی شدن دقیق مصوبات کرونایی شهرستان تشکیل شود و درنظر داریم توان بسیج مردمی، خلاقیت نخبگان، جوانان، بانوان، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان به کار بگیریم و با همکاری این افراد با اعضای ستاد کرونا این ویروس را شکست دهیم.

معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار کبودراهنگ برای چندمین بار برگزاری مراسم عزا و عروسی در شهرستان کبودراهنگ همانند سایر کشور را ممنوع اعلام کرد و اخطار داد: برای جلوگیری از تجمات مراسم تشییع هر مورد فوتی متوفیان کرونایی و غیرکرونایی فقط با حدود ۱۰ نفر برگزار شود، هر گونه دعوت به مراسم تشییع و تدفین در فضای مجازی و دیگر موارد غیرقانونی است و با متخلفان برخورد می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کبودراهنگ نیز در این باره به خبرنگار ایسنا گفت: کبودراهنگ در حال‌حاضر در شرایط فوق پرخطر قرار دارد بنابراین همه باید رعایت کنند تا بتوانیم از این شرایط عبور کنیم چراکه کادر درمان شهرستان به مانند دیگر مدافعان سلامت در خطر مبتلا به ویروس هستند و ۳۷ تخت بیمارستان امام رضا(ع) هم که برای بیماران کرونایی بوده، پر شده و ظرفیت تکمیل است.

علی احمدی خاطرنشان کرد: تعداد کل مراجعان با علائم تنفسی از اسفندماه سال گذشته تاکنون ۲۵۹۲ نفر بوده که از این تعداد، بیماران مثبت کرونایی سرپایی ۴۲۸ نفر و بیماران مثبت کرونایی بستری ۵۱۴ نفر بوده است و تاکنون ۶۳ نفر بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

دادستان کبودراهنگ نیز در رابطه با شیوع گسترده کرونا به شهروندان هشدار داد و گفت: افرادی که با بی‌توجهی، نزدن ماسک، رعایت نکردن فاصله اجتماعی و غفلت خود منجر به شیوع بیماری شوند مورد پیگرد قانونی قرار می گیرند.

محمودوند مطرح کرد: با عنایت به وضعیت حاد شیوع کرونا در شهرستان و اعلام وضعیت پرخطر در صورت عدم رعایت مصوبات ستاد کرونا و به ویژه برگزاری هر گونه مراسم عزا یا عروسی قطعاً برای متصدی مراسم حکم بازداشت صادر خواهد شد همچنین کسانی که در سطح شهر با بی‌توجهی و غفلت خود، منجر به تهدید علیه بهداشت عمومی شوند و جان مردم ‌را به خطر بیندازند، مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *