[ad_1]

ایسنا/همدان نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه اخلاص و مجاهدت شهید حاج میرزامحمد سلگی در کتاب «آب هرگز نمی میرد» تجلی پیدا کرده است، گفت: سردار سلگی به معنای واقعی کلمه معتقد بود و همواره توصیه می کرد که باید به جوانان میدان داده شود.

حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله شعبانی موثقی شامگاه شنبه ۱۶ فروردین در آیین مجازی بزرگداشت سومین روز شهادت سردار حاج میرزامحمد سلگی در همدان، با قرائت پیام تسلیت مقام معظم رهبری درباره شهید سلگی و ضمن عرض تسلیت شهادت این شهید بزرگوار به محضر مردم نهاوند، خانواده عزیز حاج میرزا سلگی و همه کسانی که دلداده مسیر انقلاب، نظام و اسلام هستند، اظهار کرد: تمنای ادعیه های راهگشا و به ویژه استمرار در راه شهدا از ویژگی های شهید سلگی بوده و در دست نوشته های این شهید بزرگوار نیز آمده است.

وی مداومت در مسیر حق را از دیگر ویژگی های شهید سلگی عنوان کرد و افزود: شهید سلگی سال ۹۸ همان حرارت، نشاط و انگیزه سردار سلگی عملیات مرصاد را حفظ کرده بود و این سردار با انگیزه و اخلاص الهی در جنگ نقش آفرینی کرده و این روحیه انقلابی را بعد از گذشت ۳۰ سال نیز حفظ کرده است.

امام جمعه همدان با بیان اینکه بسیاری از افراد ممکن است حرف از نظام و انقلاب بزنند اما در مسیر سخت کم بیاورند، گفت: استقامت، تعصب، غیرت و اخلاص نسبت به نظام وانقلاب، حامی منافع مردم و حفظ کننده آرمان های شهدا از دیگر ویژگی های برجسته شهید سلگی بود.

شعبانی موثقی با بیان اینکه همه باید نسبت به حق تعصب و غیرت داشته باشند، خاطرنشان کرد: تعبیر درست کتاب «آب هرگز نمی میرد» این است که شهید سلگی و امثال این شهید بزرگوار زنده بوده و ناظر جامعه هستند.

وی با اشاره به میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوانان بیان کرد: سردار سلگی به معنای واقعی کلمه معتقد بود و همواره توصیه می کرد که باید به جوانان میدان داده شود همچنین به جذب حداکثری معتقد بود و سعی می کرد با رفتار درست برای انقلاب یار جمع کند.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه کتاب «آب هرگز نمی میرد» مجموعه ای از شهدا را معرفی می کند، گفت: اخلاص و مجاهدت شهید سلگی در این کتاب تجلی پیدا کرده است وبه جوانان توصیه می کنم برای اینکه بدانند جنگ چگونه اداره شده و در گذشته چه کسانی برای کشور زحمت کشیدند، این کتاب را مطالعه کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.