تجهیزات استاندارد کارگاهی؛ تجربه‌اندوزی برای دانش‌آموزان هنرستانی

[ad_1]

ایسنا/زنجان رئیس اداره آموزش‌های فنی‌ و حرفه ای و کاردانش اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: توزیع تجهیزات هنرستانی سبب تجربه ملموس فضای کار برای دانش‌آموزان هنرستانی می‌شود.

حمید اخوان در گفت‌وگو با ایسنا، از توزیع مرحله دوم تجهیزات کارگاهی هنرستان‌ها، اظهار کرد: تجهیزات کارگاهی استاندارد در امر یادگیری با کیفیت آموزش‌های هنرستانی تاثیر بالایی دارد، به ‌طوری‌ که این تجهیزات به عینی‌سازی آموزش و تجربه ملموس دانش‌آموزان با فضای کار واقعی کمک می‌کند.

وی افزود: مرحله اول توزیع این تجهیزات در شهریورماه امسال بین هنرستان‌های استان انجام شده که در این مرحله بخشی از تجهیزات مورد نیاز رشته‌های زمینه صنعت که از محل اعتبارات ۲ درصد گاز با همکاری اداره‌کل نوسازی استان خریداری شده و برای توزیع هنرستانی به مناطق تابعه تحویل شود.

این مسئول ادامه داد: اولویت‌های خرید و توزیع تجهیزات با رشته محل‌های جدید، اولویت‌بندی بین شاخه‌ای و نیز تغییر محتوای کتب و استانداردسازی کارگاه‌ها بوده است و بخش دیگری از تجهیزات مربوط به قراردادهای ایران، ساخت در حال پیگیری است که امیدواریم با تلاش اداره‌کل نوسازی مدارس طی هفته‌های آتی مراحل اداری توزیع این اقلام نیز انجام شود.

اخوان با اشاره به استفاده بهینه از تجهیزات کارگاهی موجود، جابه‌جایی تجهیزات مازاد هنرستان‌ها به مناطق را یکی از سیاست‌های استان دانست که در این راستا تجهیزات خوبی بین هنرستان‌های مناطق جابه جا شده و نتیجه آن تامین بخشی از نیاز هنرستان‌های دارای کمبود است.

رئیس اداره آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان خاطرنشان کرد: تامین تجهیزات کارگاهی هنرستان‌ها از اولویت اصلی این اداره‌کل است و در حال حاضر اعتبارات استانی حوزه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش در سال تحصیلی ۱۴۰۰ – ۱۳۹۹ به تامین تجهیزات کارگاهی هنرستان‌ها تخصیص داده شده است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *