تسهیلات سازمان وظیفه عمومی برای رفع مشکل تردد مشمولان در خارج از کشور

[ad_1]

ایسنا/آذربایجان شرقی معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی گفت: به علت شیوع بیماری کرونا و رفع مشکلات تردد، مشمولان دارای معافیت تحصیلی خارج از کشور و همچنین مشمولان دارای مجوز خروج موقت و یا مقیم خارج از کشور از تسهیلات سازمان وظیفه عمومی ناجا بهره‌مند می‌شوند.

سرهنگ ابراهیم امرانی اظهار کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا به صورت گسترده و جهانی، مشمولانی که دارای معافیت تحصیلی خارج از کشور، مجوز خروج موقت و یا مقیم خارج از کشور هستند و به دلیل لغو پروازهای خارجی و قرنطینه‌ برخی کشورها با مشکل مواجه شده‌اند، از برخی تسهیلات سازمان وظیفه عمومی ناجا بهره‌مند می‌شوند.

وی با اشاره به تسهیلات مورد اشاره نیز افزود: مشمولانی که با مجوز خروج موقت برای سفرهای تفریحی و علمی و… از کشور خارج و موفق به بازگشت در موعد مقرر به علت شیوع بیماری کرونا به کشور نشده‌اند، وثیقه سپرده شده این عزیزان ضبط نشده و در صورت بهبود شرایط و برطرف شدن محدودیت‌های پروازی، می‌توانند به کشور بازگردند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی پلیس استان، وی گفت: محدودیت زمانیدر نظر گرفته شده قبلی برای تمامی مشمولانی که در دانشگاه‌های خارج از کشور مشغول به تحصیل بوده و برای دیدار با خانواده به کشور وارد شده‌ و به دلیل لغو پروازها، شرایط بازگشت نداشته‌اند نیز لغو شده و می‌توانند پس از بهبود شرایط به کشور محل تحصیل بازگردند.

سرهنگ امرانی تاکید کرد: آن دسته از مشمولان غایبی که بیش از سه سال در خارج از کشور اقامت داشته و بر اساس مقررات تردد ایرانیان مقیم خارج از کشور، از سالی دوبار تردد و در مجموع به مدت سه ماه اقامت استفاده کرده‌اند و در حال حاضر مدت حضور آنان در کشور بیش از سه ماه شده است، بدون هیچ گونه نگرانی، می‌توانند پس از اتمام و بهبود شرایط بیماری کرونا از کشور خارج شوند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.