توجه ویژه نیروهای مرزبانی به افزایش قدرت اقتصادی مرزهای خزر

[ad_1]

ایسنا/گیلان فرمانده مرزبانی ناجا گفت: در استان های شمالی کشور تراکم جمعیت به لحاظ مواهب الهی وجود دارد لذا نیروی انتظامی جمهوری اسلامی به ویژه مرزبانی در تلاش است به نحو مطلوب قدرت اقتصادی را در منطقه افزایش دهد.

سردار احمدعلی گودرزی در آیین رونمایی الحاق شناور حیدر به ناوگان شناوری فرماندهی مرزبانی استان گیلان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان کشور از جمله ۸۰۰۰ شهید استان گیلان، اظهار کرد: علیرغم تهدیداتی که علیه امنیت کشور وجود دارد همه نیروهای نظامی و انتظامی تحت فرماندهی معظم کل قوا توانستند امنیت مطلوب و پایداری را با پشتیبانی معنوی مردم و مسئولین به ارمغان آورند.

وی ضمن تبریک هفته ناجا، افزود: این هفته فرصت مغتنمی است تا فعالیت های نیروی انتظامی در سطوح مختلف به عنوان یک پایگاه مردمی نظام اسلامی که زبانزد در همه کشورهای دنیا هست، به سمع و نظر مردم برسد.

فرمانده مرزبانی ناجا، با تبریک پیشاپیش هفته وحدت به شعار امسال نیروی انتظامی که امنیت و سلامت است اشاره کرد و گفت: نیروی انتظامی به صورت هوشمندانه امنیت را در دستور کار خود قرار داده و براساس آن عمل می کند و امنیت را بزرگترین سرمایه بشر می‌داند. اگر امنیت نباشد بدون شک زیرساخت‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

گودرزی تصریح کرد: به لحاظ شرایط ویژه ای که کشور اسلامی دارد و چون تلاش در راه حفظ کشور اسلامی مجاهدت در راه خداوند است، خداوند راه را یکی بعد از دیگری باز می کند که نمونه بارز آن آیین رونمایی شناور حیدر است که امروز برای اولین بار در دریای خزر برای عمق بخشیدن به امنیت آب‌های سرزمینی و انحصاری انجام می‌شود و در شرایطی که دشمنان فکر می‌کنند در محاصره هستیم به فضل الهی بیش از گذشته اقدامات موثر یکی بعد از دیگری به منصه ظهور می رسد.

وی افزود: امروز ۹۰ درصد کالاهای اساسی مورد نیاز کشورها از طریق دریا جابجا می‌شود و ۸۵ درصد از شهرهای بزرگ جهان در کنار دریا هستند که در استان‌های شمالی ما نیز درصد تراکم جمعیت به لحاظ مواهب الهی وجود دارد و مردم از حیث شادی و نشاط و هم از حیث اقتصادی از آن بهره مند هستند و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به ویژه مرزبانی در تلاش است به نحو مطلوب این فرصت اقتصادی را در منطقه افزایش دهد.

فرمانده مرزبانی ناجا، گفت: با هوشمندسازی پلیس، با نگهداری درست بعد از ایجاد توان عملیاتی مرزبانی که امروز در برابر ناهنجاری های اجتماعی و توطئه‌های استکبار که در حیاط خلوت برخی از استان‌های ما وجود دارد چشم بینا و باز مرزبانان توطئه‌های شیطانی ایادی استکبار را که قصد اقدام توطیه گرانه دارند را خنثی می کند؛ در این راستا هوشمندسازی کنترل مرزها در دستور کار قرار گرفته و طی چند سال آینده موقعیت متفاوت و بهتری از شرایط فعلی به وجود خواهد آورد.

وی با اشاره به اینکه ۸۷۵۵ کیلومتر مرز زمینی و دریایی و ۲۷۰۰ کیلومتر مرز دریایی داریم، تصریح کرد: با عنایت نیروهای مسلح و سربازان گمنام در دریای خزر مشکل خاصی نداریم و ۸۳۵ کیلومتر مرز دریایی خزر که سه استان مرزی در شمال کشور مسئولیت کار را به عهده دارد، مردم از آرامش کامل برخوردار هستند و به همین دلیل باید مرزبانی در دریا حضور مقتدرانه داشته باشد.

گودرزی، با تاکید بر اینکه دریابانی برای رونق بخشیدن به اقتصاد این دیار در تلاش است، افزود: در تلاش هستیم رفت و آمد مردم در دریا، فعالیت صیادان همچنین کشتی هایی که اقلام مورد نیاز کشورهای دیگر را صادر می‌کنند ساماندهی کنیم؛ ضمن اینکه توجه داریم این فعالیت ها بدون خسارت به اقدامات زیست محیطی باشد.

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین، امام جمعه بندرانزلی نیز، ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول و گرامیداشت هفته نیروی انتظامی، اظهار کرد: مفتخر هستیم که در نظام اسلامی زندگی می کنیم که یکی از ویژگی های آن حب وطن و علاقمندی به سرزمین اسلامی است.

وی با بیان اینکه طبق معارف دینی علاقمندی به سرزمین اسلامی از  نشانه های ایمان است، افزود: بر همین اساس وظیفه خطیر پاسداری از نظام اسلامی در همه جای دنیا در قبال سرزمین های اسلامی یکسان است و اگر به کشورهای اسلامی کمک می کنیم چون وطن اسلامی برای ما منحصر به مرزهای یک کشور نیست و هر جا نام اسلام است و مسلمانان هستند دفاع از آنجا هم برای ما وظیفه است و هم نشانه ایمان است.

امام جمعه انزلی، با تاکید بر اینکه دفاع از مرزهای کشور اسلامی ارزش دهنده کار مرزبانان است، گفت: اگر کسی در کشور غیر اسلامی مرزبانی کند، ارزشی از منظر معارف ما ندارد، زیرا آنچیزی که به عمل انسان ارزش می دهد ارتباط و اتصال با دین و معارف دین است که یکی از آن وطن اسلامی می باشد.

شمس الدین تصریح کرد: افتخار دیگر ما این است که در وطن اسلامی تحت لوای ولی امری فعالیت می کنیم که به قطع و یقین می توان گفت برجسته ترین انسان در کشور ما و سایر بلاد و کشورهای اسلامی است، چون خدای متعال پرچم هدایتگری را به دست کسانی می دهد که شایستگی این مسئولیت را داشته باشند.

وی با بیان اینکه نیابت از امام زمان(عج) برای جامعه اسلامی ویژگی های خاصی را می طلبد که در کمتر کسی پیدا می شود، تاکید کرد: خداوند به ما عنایت کرده و با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری همچنین با تلاش ها و مجاهدت های نیروهای نظامی و انتظامی در داخل و مرزهای کشور و دستگاه های امنیتی توانستیم در بین ناامن ترین مناطق دنیا که در اطراف ما این همه تهدیدها و درگیری ها وجود دارد، در امنیت و آرامش باشیم؛ هرچند دشمن خیلی تلاش می کند این امنیت را سلب کند که به حمدالله تاکنون موفق نشده و نخواهند شد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.