توزیع ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار لاستیک با ارز دولتی

[ad_1]

ایسنا/لرستان مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان حمل و نقل جاده‌ای گفت: ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار حلقه لاستیک با ارز دولتی در کشور توزیع شد.

داریوش باقر جوان امروز یکم آبان‌ماه از توزیع دو میلیون و ۹۰۰ هزار حلقه لاستیک با ارز دولتی میان رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر کشور خبر داد و افزود: از ۱۵ تیرماه سال ۹۷ که سامانه توزیع لاستیک با ارز ۴۲۰۰ تومانی راه‌اندازی شد تا به امروز سه میلیون و ۱۴۶ هزار حلقه لاستیک به کشور وارد شده و در مجموع دو میلیون و ۹۰۰ هزار حلقه آن در قالب حواله توزیع شده که سهم لرستان در مجموع ۱۱۱هزار و در  ۱۸ ماهه ۸۸ هزار حلقه بوده است.

وی اضافه کرد: با توجه به شرایط خاص کشور و تغییر ارز ۴۲۰۰ تومانی به نیمایی، این سامانه در پایان فعالیت خود قرار دارد و سامانه‌ای با عنوان توسعه تجارت کالا در وزارت صمت راه‌اندازی شده تا براساس ارز نیمایی، لاستیک توزیع شود و تاکید وزیر راه و شهرسازی پیوستن این سامانه به حوزه اختیارات سازمان راهداری وحمل و نقل جاده‌ای و مدیریت مناسب آن است.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان تاکید کرد: لاستیک‌های وارداتی باید حتما از برندهای متناسب با شرایط آب و هوایی و جاده‌ای کشور باشند که در حال حاضر، ۷۸ درصد لاستیک مصرفی خارجی و ۲۲ درصد تولید داخل است، از این‌رو باید شرایط را به‌گونه‌ای فراهم کنیم که بخش بیشتری از لاستیک مورد نیاز کشور از تولید داخلی تامین شده و واحدهای تولیدی به سمت تولید لاستیک ترغیب شوند.

باقر جوان با اشاره به مشکلات تامین سوخت ناوگان بخش حمل و نقل مسافر، بیان کرد: در حال حاضر سهمیه تخصیصی بر اساس پیمایش است که به صورت متناوب و ماهانه شارژ می‌شود اما این میزان سوخت، تکافوی مصرف نیست و موضوع افزایش تخصیص سهمیه سوخت، بسیار جدی و نیازمند ورود سازمان و طرح آن در کارگروه تخصیص سوخت سازمان مدیریت و برنامه ریزی و نظارت نفت است.

وی با اشاره به کاهش ۴۷ درصدی مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای از آغاز بحران بیماری کرونا تا به امروز خبر داد و افزود: شیوع بیماری کرونا تاکنون ۲۲ هزار میلیارد ریال خسارت به بخش حمل و مسافر وارد کرده است و لازم است فعالان این بخش مورد حمایت قرار گیرند.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان تصریح کرد: تاکنون بیش از ۹۰ درصد از جامعه آماری مشمول تسهیلات کرونا در این بخش موفق به دریافت تسهیلات شش میلیون تومانی در بخش رانندگان و ۱۲ میلیون تومانی به ازای هر نفر بیمه شده در بخش شرکت‌های حمل و نقل شده‌اند ولی این کافی نیست و باید حمایت‌های جدی‌تری انجام شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.