تولید دستگاه بی‌خطر ساز زباله‌های عفونی بیمارستانی توسط محققان پارک علم و فناوری مازندران

[ad_1]

ایسنا/مازندران در راستای کنترل و مبارزه با شیوع ویروس کرونا، دستگاه بی‌خطر ساز زباله‌های عفونی بیمارستانی توسط محققان پارک علم و فناوری مازندران طراحی و ساخته شد، این دستگا برای امحاء زباله‌های عفونی و خطرناک بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، موسسات درمانی، آزمایشگاه‌ها و مراکز بانک خون کاربرد دارد.

مجتبی نوایی مدیرعامل شرکت دانش بنیان خزر الکتریک مازندران در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: دستگاه بی‌خطر ساز مدل پست شریدر با استریلایزر افقی استوانه‌ای از جنس استنلس استیل ۳۰۴ با استفاده از بخار مرکزی بیمارستان، مجهز به سیستم پری وکیوم، مجهز به شیرهای اتوماتیک بابت تزریق و تخلیه بخار، تخلیه آب و وکیوم اولیه همراه با سیستم مانیتورینگ HMIتوسط محققان این شرکت دانش بنیان تولید شده است.

وی تصریح کرد: امکان انتخاب سیکل‌های B&D استریل ۱۲۱ و ۱۳۴C با کارکرد کاملا اتوماتیک و سیستم پنوماتیک جهت آب‌بندی کامل رینگ‌های دور درب شارژ و دشارژ مجهز به شریدر با دو عدد گیربکس ۷/۵KW مدل (KhdGL۲۱۸۰ ) زباله ها ابتدا وارد قسمت استریلایزر می‌شوند، پس از گذشت چند ثانیه از شروع فرایند استریل شدن، ابتدا شیر برقی پشت سیل‌های دور درب باز شده و عمل آب‌بندی سیل‌ها توسط هوای فشرده انجام می‌شود.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان خزر الکتریک مازندران گفت: از دستگاه بی‌خطر ساز ضایعات بیمارستانی جهت بی‌خطر سازی انواع زباله‌های عفونی شامل خون و ضایعات پاتولوژیک شامل ضایعات حاصل از زخم‌ها،بافت‌ها و اندام‌های خارج شده ازبیماران، باند و پنبه آلوده به ترشحات زخم و چرک حاصل از زخم‌ها، سرنگ‌های آلوده، تیغ و سایر ابزارهای تیز آلوده، سفتی باکس، ظروف پلاستیکی یکبار مصرف آلوده به مواد بیولوژیک، شیمیایی و رادیواکتیو استفاده می‌شود.

نوایی خاطرنشان کرد: قدرت بالای شریدر جهت خرد کردن زباله‌های عفونی بیمارستانی و آزمایشگاهی، نصب و راه‌اندازی توسط کارشناسان ایرانی با ده سال خدمات پس از فروش، عدم نیاز به تامین قطعات از خارج کشور به دلیل اختراعی بودن تکنولوژی ساخت و عدم ایجاد آلودگی‌های صوتی و محیطی از جمله مزایی دستگاه بی‌خطر ساز زباله‌های عفونی بیمارستانی است.

وی در پایان یادآور شد: با توجه به قیمت پایین و ظرفیت بالا دستگاه بی‌خطر ساز زباله‌های عفونی بیمارستانی که در مقایسه با دستگاه‌های خارجی تولید شد، از خروج ارز از کشور جلوگیری می‌کند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.