تولید و توزیع بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار اقلام پزشکی در مازندران

[ad_1]

ایسنا/مازندران فرمانده سپاه کربلا مازندران از تولید و توزیع بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار اقلام پزشکی از قبیل ماسک بهداشتی، گان بیمارستانی، دستکش یک بار مصرف و روپوش بیمارستانی خبر داد و گفت: در کنار توزیع اقلام پزشکی ۲ میلیون لیتر هم مواد ضدعفونی برای گندزدایی محلات شهری و روستایی و نیز محلول‌های ضدعفونی دست، در سراسر استان استفاده و توزیع شد.

سردار محمدحسین بابایی عصر امروز در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه امروز بیش از ۲۲ هزار بسیجی در سراسر استان برای مهار کرونا فعال هستند و تاثیر بسزایی برای کاهش آسیب ناشی از کرونا و روحیه دادن به جامعه پزشکی و مردم دارند، اظهار کرد: سپاه با شعار از مردم با مردم و برای مردم در همه صحنه‌هایی که درچندسال گذشته مسائلی برای کشور بوجود آمد، وارد میدان می‌شد و این بار هم از تاریخ ۷ اسفند ماه سال ۹۸ همه سپاه‌های شهرستان ۲۲ گانه استان برای مهار کرونا فعال شدند.

وی با اشاره به این مطلب که بسیجیان وارد صحنه مبارزه با کرونا شدند، تصریح کرد: برای اینکه کارهای ما نتیجه بخش باشد از همان ابتدا بسیجیان را در ۵ گروه تحت عنوان رزمندگان سلامت سازماندهی کردیم.

فرمانده سپاه کربلا مازندران خاطرنشان کرد: به گفته فرمانده قرارگاه پدافند زیستی سپاه کربلا سفیران سلامت، مدافعان سلامت، ناظران سلامت، ستاد پشتیبانی مدافعان سلامت و مراقبان سلامت ۵ گروهی هستند که در میدان مبارزه با کرونا در سراسر استان فعال می‌باشند.

سردار بابایی در بخش دیگری از سخنان از اقدامات سپاه و بسیج برای جلوگیری از شیوع کرونا گفت:‌ وظیفه سفیران سلامت آموزش و اطلاع رسانی به مردم برای پیشگیری کرونا است.

وی در ادامه با بیان اینکه مدافعان سلامت هم ضدعفونی کردن و کمک به کادر درمانی بیمارستان را برعهده دارند، افزود:‌ مدافعان سلامت در اکثر روستاهای مازندران فعال بوده و به‌صورت مطلوب کار ضدعفونی را ادامه می‌دهند.

فرمانده سپاه کربلا مازندران با تاسی از دوران دفاع مقدس که ستاد پشتیبانی جنگ تشکیل شده بود امروز هم در ۶۰ شهر استان مازندران ستاد پشتیبانی از مدافعان سلامت راه‌اندازی شد.

سردار بابایی ادامه داد: محور اصلی ستاد پشتیبانی بانوان بسیجی و بسیج جامعه زنان هستند که کار تهیه و تولید انواع ماسک و گان بیمارستانی، دستکش یک بارمصرف، روپوش بیمارستان و دیگر نیازمندی‌های پزشکی را برعهده دارند و خوشبختانه توانستیم بار روانی که در بیمارستان‌ها و بین مردم بخاطر کمبود این اقلام بوده را برطرف کنیم.

وی به ناظران سلامت که گروه چهارم از قرارگاه پدافند زیستی سپاه هستند، اشاره و تصریح کرد: نظارت بر بازار، داروخانه‌ها، نانوایی‌ها و پمپ بنزین‌ها بر عهده ناظران سلامت است که با کمک به اداره صمت برای مقابله با احتکار و قاچاق کالا فعالیت می‌کنند و در کشف انبار احتکار هم توفیقات خوبی بدست آمد.

فرمانده سپاه کربلا مازندران از اجرای طرح غربالگری مردم در طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا خبر داد و گفت: مراقبان سلامت با هماهنگی علوم پزشکی مازندران و پزشک خانواده، به آن دسته از خانواده‌هایی که در طرح غربالگری مشخص شدند که علائم ابتلا به کرونا دارند، کمک می‌کنند و نیازهای آنان را به‌طرف کرده و مراقب روند درمانی خانواده‌ها تا بهبودی کامل‌شان هستند.

سردار بابایی یادآور شد: طرح فاصله‌گذاری اجتماعی وظیفه ناجا است و اگر ناجا تقاضای نیرو داشته و به همکاری نیاز باشد، بسیجیان وارد صحنه می‌شوند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.