خودمراقبتی همچنان مهم‌ترین راهکار پیشگیری از ابتلا به کرونا است

[ad_1]

ایسنا/آذربایجان شرقی استاندار آذربایجان شرقی گفت: خودمراقبتی، همچنان مهم‌ترین راهکار پیشگیری از ابتلا به کرونا بوده و امیدواریم با همراهی مردم و عمل به توصیه‌های بهداشتی، به زودی شاهد ریشه‌کن شدن این بیماری باشیم.

محمدرضا پورمحمدی در حاشیه بازدید از روند اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا در چند مرکز سلامت در شهرهای تبریز و باسمنج، بر ضرورت همراهی مردم برای قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا تأکید کرد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون 95 درصد از جمعیت استان تحت پوشش غربال‌گری سلامت در طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا قرار گرفته‌اند، گفت: هدف از بازدیدهای امروز، قدردانی از زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی کادرهای بهداشت و درمان و نیروهای فعال در طرح ملی غربال‌گری سلامت است.

وی یادآور شد: برای هر 30 هزار نفر جمعیت، یک مرکز سلامت 16 و یا 24 ساعته و همچنین برای هر سه هزار نفر جمعیت، یک مراقب پزشکی مشغول خدمات‌دهی هستند.

پورمحمدی اظهار کرد: خدمات کادر بهداشت و درمان پس از غربال‌گری، به اتمام نمی‌رسد و این تلاشگران روند آگاهی‌بخشی، مراقبت از بیماران بهبودیافته، قرنطینه خانگی خانواده بیماران کرونایی و وضعیت سلامتی افراد را نیز پیگیری می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، پورمحمدی صبح امروز از روند اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا در چند مرکز سلامت در شهرهای تبریز و باسمنج بازدید و از تلاش‌ها و خدمات کادرهای بهداشتی و درمانی و نیروهای بسیجی فعال در اجرای این طرح قدردانی کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.