درخواست ترامپ از ایالت‌های آمریکا برای مجازات غول‌های فناوری

[ad_1]

رییس جمهور سابق آمریکا در کنفرانس اقدام سیاسی محافظه کاران، دولتهای ایالتی را تشویق کرد با تصویب قانون به مجازات غول‌های فناوری بپردازند که صداهای محافظه کار را خاموش می کنند.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ در نخستین سخنرانی عمومی خود از زمان ترک کاخ سفید و در آخرین روز کنفرانس اقدام سیاسی محافظه کاران که در اورلاندوی فلوریدا برگزار شد، گفت: اگر آزادی بیان نداشته باشیم، همه تمهیدات یکپارچگی انتخابات در سراسر جهان هیچ ارزشی ندارند. اگر جمهوریخواهان برای گفتن حقیقت و افشای فساد سانسور شوند، ما دموکراسی نخواهیم داشت و تنها استبداد چپگرا برایمان می ماند.

ترامپ بر سر حذف شدن حسابش در فیس بوک و توییتر به دلیل نقض سیاستهای این شبکه های اجتماعی، مکررا شرکتهای فناوری را به سانسور متهم کرده است.

ترامپ گفت: زمان شکستن انحصار شرکتهای بزرگ فناوری و احیای رقابت منصفانه فرا رسیده است. بخش ۲۳۰ که مقررات اینترنت است و به عنوان بخشی از قانون رعایت اخلاق در ارتباطات ۱۹۹۶ تصویب شده است، باید لغو شود.

بخش ۲۳۰ به وب سایتها اجازه می دهد به سامان دهی محتوا در پلتفرمهایشان بپردازند. همچنین برای محتوایی که توسط کاربران منتشر می شود، مصونیت داشته و مورد پیگرد قانونی قرار نمی گیرند.

رییس جمهور سابق آمریکا گفت: اگر دولت فدرال حاضر به اقدام در این باره نیست، در این صورت هر ایالت در این اتحادیه که ما رای داریم باید شرکتهایی مانند توییتر، گوگل و فیس بوک را هر زمان که صداهای محافظه کار را خاموش می کنند، هدف مجازاتهای بزرگ قرار دهند.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، ترامپ به ران دسنتیس، فرماندار فلوریدا اشاره کرد که اوایل فوریه پیشنهادهای جدیدی را مطرح کرد که بر اساس آن، از تعلیق حساب نامزدهای سیاسی توسط شبکه های رسانه اجتماعی جلوگیری می شود و این شرکتها برای هر روز از تعلیق شدن حساب، جریمه خواهند شد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.