در 3 رشته شانس حضور در پارالمپیک 2020 را داریم

[ad_1]

ایسنا/کرمانشاه رئیس هیات جانباران و معلولین استان کرمانشاه گفت: در سه رشته وزنه برداری، دوومیدانی و قایقرانی شانس حضور در پارالمپیک 2020 را داریم.

عزت الله پرنیان به مناسبت روز ملی پارالمپیک(24 مهر) در گفت و  گو با ایسنا، بااشاره به جایگاه قدرتمند ورزش جانبازان و معلولین کرمانشاه در کشور، اظهار کرد: از پارالمپیک 1988 سئول تا 2016 ریو و از زمانی که برای اولین بار در سال 2006 بازیهای آسیایی در کشور مالزی شروع شد تا 2018 جاکارتا، جمعا از کرمانشاه 43 ورزشکار به این رقابت‌ها اعزام شده‌اند.

وی بابیان اینکه در تمام این رقابت‌ها همواره از کرمانشاه نمایندگانی حضور داشته‌اند، اعلام کرد: برای پارالمپیک پیش روی 2020 توکیو هم برنامه ریزی های لازم را داشتیم تا چند نماینده از استان حضور داشته باشند.

رئیس هیات جانبازان و معلولین استان بااشاره به تاخیر یکساله رقابت‌های پارالمپیک توکیو، افزود: برای این رقابت‌ها هم در سه رشته وزنه برداری، دوومیدانی و قایقرانی شانس حضور نمایندگانی از کرمانشاه را داریم.

وی در ادامه مهمترین مشکل ورزشکاران پارالمپیکی استان را مسئله اشتغال دانست و گفت: چند سال پیش در مجلس قانونی تصویب شد که در آن ورزشکاران دارنده مدال المپیک می‌توانستند جذب دستگاه های دولتی شوند، اما متاسفانه این قانون برای ورزشکاران پارالمپیکی شامل فرزندان آنها می‌شد، درحالی که ما ورزشکاران پارالمپیکی را داریم که هنوز ازدواج نکرده‌اند و اکنون به شغل نیاز دارند.

پرنیان گفت: تاکنون در این رابطه با تعدادی از نمایندگان استان رایزنی هایی داشته‌ایم تا این قانون را اصلاح کنند، اما هنوز عملی نشده است.

وی در ادامه بااشاره به فعال بودن بیش از 10 رشته ورزشی جانبازان و معلولین در کرمانشاه عنوان کرد: برای رشته فوتبال هفت نفره که از قطب‌های آن در کشور هستیم، زمین چمن مصنوعی داریم. همچنین ورزشکاران رشته‌های پرتابی دوومیدانی هم در خود مجموعه ورزشی جانبازان تمرین می‌کنند.

رئیس هیات جانبازان و معلولین اضافه کرد: البته برای ورزشکاران دوومیدانی کار زیرساخت چندانی نداریم و نیازمند همکاری هیات دوومیدانی استان هستیم.

وی اضافه کرد: خوشبختانه برای رشته‌های وزنه برداری، تیراندازی، بوچیا، والیبال نشسته، بسکتبال با ویلچر، باستانی و… نیز زیرساخت ها را فراهم کرده ایم.

پرنیان بااشاره به وجود پروژه نیمه کاره سالن بدنسازی مجموعه ورزشی جانبازان، اعلام کرد: درحال حاضر ورزشکاران ما برای انجام تمرینات بدنسازی خود به باشگاه‌های سطح شهر می‌روند، درحالی که اگر این سالن مسقف ساخته شود، این مشکل نیز حل خواهد شد.

وی اعتبار مورد نیاز برای تکمیل و تجهیز این سالن را حدود یک و نیم میلیارد تومان برآورد کرد.

 این مسئول در ادامه به تشریح وضعیت جایگاه ورزش جانبازان و معلولین کرمانشاه در کشور هم پرداخت و گفت: سال 1394 در جایگاه 23 کشور بودیم، اما در سالهای گذشته رشد بسیار خوبی داشته ایم، بگونه ای که اکنون در گروه “ب” ورزش جانباران و معلولین کشور که 12 استان هستند، در رتبه سوم قرار داریم. 

وی در پایان بااشاره به تقارن هفته المپیک با ایام سوگواری اواخر ماه صفر، گفت: براین اساس فدراسیون جانبازان و معلولین تصمیم گرفته برنامه های این هفته را با یک هفته تاخیر از پنجم آبان آغاز کند.

انتهای پیام 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.