دستگیری مطلوب، معقول و خردمندانه از اهداف مواسات است

[ad_1]

ایسنا/قزوین مدیر حوزه علمیه قزوین گفت: مجموعه فعالیت‌های مراکز و ستادهای همدلی و مواسات به‌هیچ‌وجه قصد تشویق به مطرح کردن و اظهار فقر و نیاز افراد نیست بلکه دستگیری مطلوب، معقول و خردمندانه از آسیب دیدگان ناشی از کرونا مدنظر است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدتقی سبحانی‌نیا، مدیر حوزه علمیه قزوین، در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: برای نهادینه کردن فرهنگ مواسات و همدلی در جامعه راهکارهای متعددی وجود دارد که باید آن را مورد توجه قرار داد.

وی افزود: بعد از شیوع ویروس کرونا قرارگاه‌ها و ستادهایی در سطح کشور و استان قزوین برای ارائه خدمات عمومی ایجاد شد که این حرکت بزرگ می‌تواند در آینده و دوران پسا کرونا نیز ادامه‌دار باشد و تعطیل نشود.

حجت‌الاسلام سبحانی‌نیا عنوان کرد: یکی از اتفاقات مبارک ایجاد شده در این ایام ایجاد برخی سازمان‌ها و ستادهای خدمت‌رسانی از سوی سپاه و بسیج، هیئت‌های مذهبی، مساجد و حتی در میان خانواده‌ها است و آن‌ها در عرصه خدمت‌رسانی عمومی در ابعاد مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، آموزشی و دیگر حوزه‌ها خوش درخشیدند.

وی با اشاره به فعالیت‌های قرارگاه شهدای روحانیت حوزه‌های علمیه استان قزوین گفت: ارائه خدمات مختلف در این قرارگاه در راستای رسالت حوزه علمیه است از این رو این‌گونه فعالیت‌ها به‌صورت مستمر و پررنگ در آینده و بحران‌های احتمالی نیز ادامه خواهد داشت.

مدیر حوزه علمیه قزوین خاطرنشان کرد: برای تقویت فرهنگ کمک و همدلی در جامعه می‌توان در فرصتی مقتضی زمینه بازنگری مجموعه فعالیت‌ها را ایجاد کرد تا آسیب‌های موجود، خطاها و اشتباهات شناسایی‌شده را جمع‌آوری کرده و کوشید تا در آینده این‌گونه فعالیت‌ها به نحو مطلوب‌تری ادامه یابد.

این مسئول با بیان اینکه یکی از نکات مورد تأکید در فعالیت‌های قرارگاه‌های مودت و کمک‌های مؤمنانه رعایت حفظ کرامت افراد آسیب‌دیده است، یادآور شد: بسیاری از کسانی که از کرونا آسیب‌ دیده اند شاید پیش از این نیازمند نبوده‌اند اما به سبب شیوع کرونا دچار مشکلاتی شده‌اند.

وی ادامه داد: یکی از ابعاد فعالیت این قرارگاه‌ها این است که با حفظ حرمت و کرامت افراد آسیب‌دیده دستگیری صورت گیرد لذا مشکل بسیاری از افراد با دادن وام قرض‌الحسنه حل می‌شود از این رو کمک‌های بلاعوض در این قرارگاه صورت می‌گیرد.

حجت‌الاسلام سبحانی‌نیا در پایان خاطرنشان کرد: مجموعه فعالیت‌های مراکز و ستادهای همدلی به‌هیچ‌وجه قصد تشویق به مطرح کردن و اظهار فقر و نیاز افراد را ندارد بلکه دستگیری مطلوب، معقول و خردمندانه از آسیب دیدگان مدنظر است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.