دلخوشی ما به اجرای قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده است

[ad_1]

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران ضمن بیان لزوم تسریع در اجرای قانون جدید مالیات برارزش افزوده، حمایت‌های دولت در دوره رکود کرونا را برای جلوگیری از تعطیلی و ورشکستگی صنف و صنعت طلا و جواهر امری ضروری اعلام کرد.

ابراهیم محمدولی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با اجرایی شدن اصلاح مالیات بر ارزش افزوده اظهار کرد: دلخوش بودیم که از ابتدای امسال، اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده، بخشنامه و اجرایی شود که هنوز اتفاق نیفتاده است. خواهش ما این است که هر چه زودتر اصلاح قانون ارزش افزوده بخشنامه شود تا اصل طلا از مالیات بر ارزش افزوده معاف شود.

به گفته وی از اواخر سال گذشته تاکنون صنعت طلا و جواهر تعطیل است و در ماه‌های بهمن و اسفند پارسال نیز در رکود به سر می‌برد که سبب ضرر و زیان همه اصناف به ویژه صنف طلا و جواهر شده است. از سوی دیگر هر سال در ماه‌های اسفند و فروردین به دلیل مناسب‌ها و سنت‌ها و به ویژه طی یکی – دو سال اخیر که ماههای رجب و شعبان هم در اسفند و فروردین بوده است، خرید و فروش نسبت به ماه‌های دیگر سال بهتر بوده است که امیدواریم با از بین رفتن ویروس کرونا آرامش به بازار بازگردد و داد و ستد انجام شود.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به تعطیلی دوماهه بازار طلا و جواهر افزود: از دولت تقاضا داریم در بخشهای مربوط به مالیات، مالیات بر ارزش افزوده و بیمه مساعدت‌ها و بخشودگی‌هایی را لحاظ کند. همچنین به بانکها دستور دهد چک‌هایی که این روزها سررسید تاریخ آن فرارسیده را برگشت نزنند و در بخش هزینه‌های آب، برق، گاز و تلفن نیز تولیدکنندگان را همراهی کند تا وضعیت به روال عادی بازگردد که البته تاکنون از سوی سازمان امور مالیاتی پاسخ رسمی به درخواست ما داده نشده است.

وی ادامه داد: اصناف تا اواخر فروردین امسال فرصت دارند که اظهارنامه‌های مالیاتی را ارسال کنند و از سوی دیگر باید پرداختی‌ها در اردیبهشت ماه صورت گیرد که با توجه به شرایط موجود چنین کاری سخت و سنگین است.
 
محمدولی با بیان اینکه صاحبان کارخانه‌های تولید طلا و جواهر با وجود داشتن ۲۰ تا ۷۰ نیروی کار، به خود اجازه تعدیل نیروهایشان را نمی‌دهند و با این شرایط حقوق کارگران را می‌پردازند، گفت: اما با وضعیت موجود آنها تا چه زمانی می‌توانند به این روال ادامه دهند؟

 رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در پایان ضمن ابراز امیدواری به اینکه واحدهای صنفی فعالیت‌های خود را هرچه زودتر آغاز کنند، گفت: با شرایطی که وزارت بهداشت اعلام کرده، این آمادگی وجود دارد که همه واحدهای صنعت طلا و جواهر شرایط لازم را مراعات کنند و واحدها راه‌ اندازی شوند. انتظار می‌رود اگر همه موارد ایمنی و بهداشتی رعایت شود و روال عادی بازگردد شرایط بهتر شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.