دیپلمات‌ ارشد سئول به ملاقات پامپئو و تیم بایدن می‌رود

[ad_1]

وزیر امور خارجه کره‌جنوبی یکشنبه برای مذاکرات با همتای آمریکایی خود، در سفری که اکنون تحت‌الشعاع پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار گرفته است، وارد واشنگتن شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، خانم کانگ کیونگ-وا، وزیر امور خارجه کره‌جنوبی پس از دیدار از یادبود کهنه‌سربازان جنگ کره به خبرنگاران گفت، هنوز بسیار زود است که درباره نحوه برخورد دولت جدید آمریکا درباره مسائل خاص اظهارنظر کنیم اما او انتظار نداشت که بایدن به سیاست صبر استراتژیک در قبال کره‌شمالی که در دولت باراک اوباما بود، بازگردد.

براساس گزارش خبرگزاری یونهاپ، کانگ گفت: با توجه به اظهارات علنی برخی از مشاوران بایدن، فکر نمی‌کنم قصد بازگشت به صبر استراتژیکی که در گذشته وجود داشت، باشد. سیاست باید بر پایه پیشرفت و دستاوردهای متفاوتی که در سه سال گذشته حاصل شده است، قرار بگیرد.

طبق این گزارش، وزیر خارجه کره‌جنوبی با اعضای تیم روابط خارجی و امنیتی جو بایدن دیدار خواهد کرد و درباره همکاری همکاری تبادل‌نظر می‌کند. مدت زمان سفر او به طر غیر معمولی طولانی است و او توضیحات بیشتری ارائه نداد.

سفر این مقام دیپلماتیک سئول به دعوت مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا انجام شد که ماه گذشته سفر برنامه‌ریزی خودش را به سئول، بعد از مثبت شدن تست کرونای دونالد ترامپ لغو کرد.

دستور کار وزیر خارجه سئول شامل دیدار امروز دوشنبه با پامپئو برای گفت‌وگو درباره تحکیم ائتلاف میان دو کشور و مسائل مورد نظر در شبه جزیره کره است. او گفته است دیداری هم با سناتورها و پژوهشگران خواهد داشت.

روز یکشنبه مون جائه-این، رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را تبریک گفته و در پیامی توییتری نوشت: مشتاق همکاری با تیم او بر سر ارزش‌های مشترک و روابط آتی هستم.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.