ذوق زدگی نتانیاهو از عادی سازی روابط با سودان: امیدوارم دایره صلح گسترده تر شود

[ad_1]

نخست وزیر رژیم صهیونیستی از عادی سازی روابط با سودان استقبال و آن را “پیشرفت تاریخی چشمگیر در روند صلح” توصیف کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از المیادین، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین تاکید کرد که هیئت های هر دو طرف به زودی درباره همکاری در بسیاری از زمینه ها گفتگو خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: “یک کشور عربی دیگر به حلقه صلح پیوست. این یک تغییر بزرگ است.”

نتانیاهو افزود: “امروز خارطوم به صلح با اسرائیل و به رسمیت شناختن آن بله گفت این آغاز دوره ای جدید است.”

رسانه های صهیونیستی به نقل از نتانیاهو گزارش دادند که دیدارهای آتی میان هیئت های دو طرف برای بررسی همکاری در زمینه های مختلف از جمله کشاورزی ، تجارت و بسیاری از زمینه ها برگزار خواهد شد.

نتانیاهو گفت: “آسمان سودان اکنون به روی اسرائیل باز شده است. این امکان پروازهای مستقیم و کوتاهتر بین اسرائیل ، آفریقا و آمریکای جنوبی را فراهم می کند.امیدوارم دایره صلح بیشتر گسترش یابد. “

در بیانیه نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین به موضوع فروش F-۳۵ های ایالات متحده به امارات پرداخته و توضیح داده شده است که تفاهمات جدید بخشی از توافق صلح با امارات نیست و بحث در مورد آن حدود یک ماه پیش با سفر بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به واشنگتن آغاز و پایان یافت.

نتانیاهو پیشتر و پس از افشاگری روزنامه “یدیعوت آحارونوت” درباره این موضوع تأکید کرده بود که “توافق نامه صلح بین اسرائیل و امارات شامل هیچ گونه تأیید اسرائیل برای معامله تسلیحاتی نیست”.

کاخ سفید روز جمعه از عادی سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و سودان خبر داد.

طبق گزارش “رویترز” ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا پیش بینی کرد در هفته ها و ماه های آینده بسیاری از کشورها برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی به امارات بپیوندند و تأکید کرد که “عربستان به زودی به صفوف ملحق خواهد شد”.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.