رئیس جمهور فرانسه برگزاری هر جشنواره‌ای را ممنوع کرد

[ad_1]

دستور جدید «امانوئل مکرون» مبنی بر ممنوعیت برگزاری هر جشنواره‌ای حداقل تا اواسط ماه جولای، برگزاری جشنواره کن را تا آن تاریخ عملا غیرممکن کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از ورایتی، «امانوئل مکرون» رئیس جمهور فرانسه در یک مصاحبه تلویزیونی از تمدید شرایط قرنطینه در این کشور تا تاریخ ۱۱ می (۲۲ اردیبهشت) خبر داد و عنوان کرد برگزاری هر جشنواره و رویدادی که مستلزم تجمع افراد می‌شود حداقل تا اواسط ماه جولای (اواخر تیر ماه) ممنوع است و در نتیجه این تصمیم جشنواره کن ۲۰۲۰ نیز تا آن زمان قابل برگزاری نخواهد بود. 

مسئولان جشنواره کن پیش از این تاریخ اصلی ۱۲ تا ۲۳ ماه می (۲۳ اردیبهشت تا ۳ خرداد)  این رویداد مهم سینمایی را به تعویق انداختند و اعلام کرده بودند در پایان ماه ژوئن و اوایل جولای گزینه اصلی خود را با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا اعلام خواهند کرد، تصمیمی که بنا بر نظر فعالان سینمایی بسیار خوش‌بیانه و حتی غیرواقع‌بینانه به نظر می‌رسید. 

رقابت معروف و بین‌المللی دوچرخه سواری “تور دوفرانس” نیز که قرار بود از ۲۷ ژوئن تا ۱۹ جولای برگزار شود نیز دیگر رویداد مهمی است که تحت تاثیر مممنوعیت اعلام شده از سوی رئیس جمهوری فرانسه قرار می‌گیرد. 

برگزارکنندگان هفتاد و سومین دوره جشنواره کن پیش از این گفته‌اند که برای تصمیم جدید در این باره نیازمند چراغ سبز از سوی وزارت بهداشت، وزارت کشور و مسئولان شهری کن هستند اما تغییر مجددا زمان برگزار کن در ماه جولای یا «اوت» تصمیمی بسیار پیچیده خواهد بود چرا که کن یک مقصد محبوب توریستی است و فصل گردشگری خود را از تاریخ ۴ جولای آغاز می‌کند که موجب تجمعی دو چندان در کن می‌شود. 

از سوی دیگر تقویم پائیز جشنواره‌ها نیز پیش از این توسط جشنواره‌هایی چون ونیز، تورنتو و سن سباستین اشغال شده است. مسئولان کن هنوز واکنشی به سخنان اخیر رئیس جمهور فرانسه نداشته‌اند. «تیری فرمو» دبیر جشنواره کن چند روز پیش و در مصاحبه برگزاری آنلاین جشنواره کن را مردود دانست. 

کاخ جشنواره کن نیز در اوج شیوع ویروس کرونا در این کشور به محلی برای نگهداری افراد بی‌خانمان تبدیل شده است. 

«امانوئل مکرون» همچنین اعلام کرده سالن‌های سینما و تئاتر، رستوان‌ها و هچنین مغازه‌ها پس از تاریخ ۱۱ می (۲۲ اردیبهشت) نیز همچنان بسته باقی خواهند ماند. 

سینماهای فرانسه از تاریخ ۱۵ مارس تعطیل شدند و توزیع کنندگان و تهیه کنندگانی که فیلم‌هایی در نوبت اکران داشتند بلافاصله مجوز نمایش آثار خود را از طریق شبکه‌های VOD و یا به صورت DVD دریافت کردند. تاکنون ۳۱ فیلم بلند سینمایی از این طریق به نمایش گذاشته شده‌اند. 

کشور فرانسه که از تاریخ ۱۷ مارس شرایط قرنطینه اتخاذ کرده، یکی از کشورهایی است که به شدت تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرا گرفته است. تاکنون بیش از ۹۸ هزار مورد ابتلا و ۱۴۹۶۷ مرگ در این کشور به ثبت رسیده است. 

انتهای پیام 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.