رایزنی روسای ارتش آمریکا و چین درباره "ارتباطات بحران"

[ad_1]

سران ارتش آمریکا و چین این هفته در بحبوحه تنش‌های فزاینده بین این دو ابرقدرت نظامی در دریای چین جنوبی، در حالی که آمریکا گزارش درباره حمله احتمالی این کشور با هواپیمای بدون سرنشین به جزایر چینی را رد می‌کند، درباره ارتباطات بحران مذاکره کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این تبادل دیدگاه، چند روز قبل از انتخابات آمریکا و در حالی برگزار شد که مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا همراه با مایک پامپئو، وزیر امور خارجه در تور آسیایی به سر می‌برد؛ سفری که طی آن از کشورها خواستند تا به منظور مقابله با تهدیدات امنیتی چین، با آمریکا همکاری کنند؛ موقعیتی که چین به عنوان ذهنیت جنگ سرد و تفکر صفر و صدی از آن انتقاد کرده است.

“وو کیان”، سخنگوی وزارت دفاع چین گفت: ارتش‌های چین و آمریکا روزهای ۲۸ و ۲۹ اکتبر (۷ و ۸ آبان)، نشست ویدئو کنفرانسی درباره ارتباطات بحران برگزار کردند.

بنا به گفته وو، اسپر گزارش رسانه‌ای در این مورد که آمریکا در حال مطالعه برنامه‌ای برای حمله به جزایر و صخره‌های چینی در دریای چین جنوبی- در صورتی که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به مذاق دونالد ترامپ خوش نیاید- با استفاده از هواپیمای بدون سرنشین MQ-۹ است، را رد کرد.

بنا به گفته وو، اسپر گفت که آمریکا “قصد ایجاد بحران نظامی با چین را ندارد.”

وو اظهار کرد: از ایالات متحده می‌خواهیم سر حرفش بماند، به قولش عمل کند و اقداماتی به منظور پیشگیری از برانگیختن ارتش چین در هوا و دریا انجام دهد.

وی افزود چین در صورتی که با حمله‌ای در دریا تحریک شود، قاطعانه ضدحمله انجام خواهد داد.

وو اضافه کرد: هر دو ارتش، در اواسط نوامبر از طریق ویدئو کنفرانس درباره کمک بشردوستانه و پیش از پایان سال نیز درباره امنیت دریایی تبادل دیدگاه خواهند کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.